Denizli Çözüm Koleji

Okulumuz 2. Beyaz Bayrağını Aldı!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak” projesi kapsamasında başarılı olan okullara sertifika töreni, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Proje kapsamında başarılı bulunan okulumuz 2. Beyaz Bayrağını Aldı.

Necla-Ergün Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Güzel bir iş yapıyoruz. Hem temizliğin imandan geldiğine inanıyoruz hem hayatın temizlikle devam edebileceğini biliyoruz. Bunun için de bu konuda titiz olmamız gerekiyor. Evimizde yani kendi özel alanlarımızda titiziz ama maalesef toplumsal alanlara gelince aynı titizliğe dikkat etmiyoruz. Ortak yaşam alanlarında temizlik ve hijyenin en iyi şekilde olması ve bunun bir alışkanlık haline gelip ömür boyu devam etmesi konusunda yapacak çok şeyler var. Denizlimizin pek çok konuda iddalı olduğu gibi bu konuda da iddalı olması lazım. Bu konudaki sayı ve rakamları az önce söylediler, iyi durumdayız ama yapacak çok işimiz var. Bu kültürü kazanmamız lazım. Şehirlerimiz büyüyor nüfusun yaklaşık yüzde 75’i şehirlerde yaşıyor. Okullaşma ve sosyal alanlar arttı. Dolayısıyla evdeki kişisel temizlik adetimizin kamusal alanlarda da yoğunlaştırılması gerekiyor. Bu konuda en önemli görev eğitim camiasına düşüyor. Bu yüzden İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bu konularda daha dikkatli olmaları gerekmektedir.  Temizlik imandan gelir. İmanımızı sorugularken temizlikle başlayalım. Güzel, sağlıklı ve temiz bir çevrede hep birlikte sağlıklı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü geleceğimiz bu nesillere bağlı. Bahçıvan sizlersiniz bahçıvanlık gayba inanmak gibidir derler. Çünkü ağacı dikersin meyvesini göremeyebilirsin. Bizler bizden önceki ağaç dikenlerin meyvelerini yiyoruz. Biz de bizden sonrakilere inşallah bu hazırlığı yapalım” dedi.

ETKİNLİK TAKVİMİ
24 Şubat 2020 Pazartesi
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Şubat Ayı Etkinliklerine Gözat
Hızlı Erişim Menüsü