Kayıt-Kabul Süreci

Ankara Çözüm Kolejinde; Anaokulu, 1, 2 ve 3. sınıflara öğrenci alımı “Öğrenci/Aile Görüşmesi” ile; 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflara "Çözüm Giriş Sınavı" ve “Öğrenci/Aile Görüşmesi”; Lise sınıflarına ise ulusal merkezi sınav puanı olan öğrenciler için bu sınav puanı ile olmayanlar için "Çözüm Giriş Sınavı" ve “Öğrenci/Aile Görüşmesi” sonuçlarına göre gerçekleştirilir. "Çözüm Giriş Sınavı" verileri K12NET sistemine öğrencilerin başlangıç düzeylerini takip etmek adına eksiksiz olarak işlenir. Hangi öğrencilerin okula kabul hakkı kazanacağı okul yönetiminin kararı ile belirlenir.

Ankara Çözüm Kolejinde “Burs” ve “İndirim” uygulamaları sadece “Eğitim-Öğretim Ücretleri”ni kapsar. Yemek, servis, kıyafet, kırtasiye vb. hizmetler için burs veya indirim olanağı bulunmamaktadır. Ankara Çözüm Koleji'ne kayıt yaptırmak isteyenlere yapılacak indirim kalemleri sırasıyla aşağıdaki gibi uygulanır;

  • Erken Kayıt İndirimi: Erken Kayıt Dönemlerinde kayıt yaptıran öğrencilere ilan edilen eğitim ücretleri üzerinden indirim uygulanır.
  • Kurumsal İndirim: Ankara Çözüm Kolejinin kurumsal anlaşma yaptığı kuruluşlarda çalışanların (Millî Eğitim Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, vb.) çocuklarına ilan edilen eğitim ücretleri üzerinden indirim uygulanır.
  • Kardeş İndirimi: Ankara Çözüm Kolejine kayıt yaptırmak isteyen kardeşlerin her birine indirim uygulanır.
  • Peşin Ödeme İndirimi: Eğitim-öğretim ücretini peşin olarak ödemek isteyen öğrencilerimiz için indirim uygulanır.

Kayıt ücretlerinin ödenmesinde;

  • Taksitli ödemeler; anlaşmalı olunan banka şubeleri üzerinden OTS (Otomatik Taksit Sistemi), Kredi Kartı Taksitli ve Sanal POS üzerinden yapılan anlaşmalarla,
  • Peşin ödemeler; kurum hesaplarına velinin yapacağı EFT/Havale işlemleri ile veya onay alınması durumunda “Çek” ile yapılabilir.
  • Yukarıda sayılan durumlar dışında herhangi bir ödeme şekli kabul edilmemektedir.

Bir eğitim-öğretim yılında verilecek olan “Burs”lar yönetim kurulunca belirlenecek kontenjan ve şartlar dahilinde verilir. Bursların süresi, bursun verildiği ilgili okul kademesi sonuna kadardır. Bir üst okul kademesine geçecek olan burslu öğrencinin yeniden burs başvurusu yapması gerekmektedir.

ETKİNLİK TAKVİMİ
15 Ağustos 2020 Cumartesi
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Ağustos Ayı Etkinliklerine Gözat