SINIFLARIMIZ
Sınıflarımızı çocuklarımızın, yaş gruplarını dikkate alarak, bir üst sınıfa hazırlanacakları şekilde tasarlıyoruz. Sınıflarımızda, eğitim ve öğretimi canlı tutacak, ilgi çekici eğitsel merkezler oluşturuyoruz. Geniş ve havadar bu mekanlarda çocuklarımızı hayata dokunmanın tadına vardırıyoruz.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ
Çözüm Koleji'nin dil eğitiminde, akademik kurullar tarafından geliştirilmiş olan touch modelini uyguluyoruz. Native Speaker ve Türk öğretmenlerin birlikte çalıştığı okulumuzda, haftada en az 12 saat İngilizce eğitimi veriyoruz. Sosyal, kültürel, sınıf içi ve yurtdışı etkinliklerle pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

GÖRSEL SANATLAR-DRAMA VE MÜZİK ATÖLYESİ
Okul öncesi çocukların erken yaşta iç dünyalarını özgürce ve özgünce harekete geçirmeleri çok önemlidir. Bizler onlara görsel sanatlar, drama ve müzik atölyelerinde beş duyunun gelişimini destekleyen, belki de ilk eserlerini yapacakları bir ortam sunuyoruz. Çocuklarımıza, özgünce yaptıkları çalışmaları sergilemenin mutluluğunu doyasıya yaşatıyoruz.

OYUNCAK KÜTÜPHANESİ
Oyun oynamak bir çocuğun en değerli işidir ve gelişimi için çok gereklidir. Okulumuzda çocuklarımıza kendi oyunlarını ve oyuncaklarını tasarlayabilecekleri, oynarken öğrenebilecekleri, oyun temelli projeler üretebilecekleri bölümler oluşturuyoruz.

SOSYAL YAŞAM BECERİLERİ VE STEAM MAKER ATÖLYELERİ
Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz sosyal yaşam becerileri ve steam maker atölyelerinde, temel sosyal yaşam becerilerini geliştirecek, hayatlarını kolaylaştıracak beceriler kazandırmayı hedefliyoruz. Kodlama, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmaların farkındalığını çocuklarımızda oluşturarak teknolojiye yön verecek küçük mucitler yetiştiriyoruz.

SPOR SALONU
Sadece okul öncesine ait, özenle tasarlanmış, çocuklarımızın boylarına uygun basketbol alanı, eğlenceli rengarenk toplardan oluşan top havuzu, tırmanma duvarının olduğu etkinlik alanlarıyla, çocuklarımızın eğlenerek spor yapmayı alışkanlık haline getirmelerini sağlıyoruz.

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ
Çözüm Koleji'nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu'nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Çocuklarımızın erken yaşta aldıkları değerler eğitimiyle birlikte; vicdanlı, ahlaklı, dürüst, kendisine güvenen, empati becerisi gelişmiş, sorumluluk sahibi, sevgi dolu bireyler olmalarına katkı sağlıyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim'in de öğretildiği okulumuzda milli ve manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME
Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Çünkü çocuklarımızın gelişiminde aile katılımının etkisinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Velilerimize, sınıf ve branş öğretmenlerimizle görüşebilecekleri gün ve saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. k12 sistemi ile haftalık veli bilgilendirmesi yapıyoruz. 

REHBERLİK ÇALIŞMALARI
Çözüm Koleji Anaokulu olarak, PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. Velilerimize ve çocuklarımıza rehber olacak “Haftalık Rehberlik Bülteni” hazırlıyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile çocuklarımızı ilkokula ve hayata hazırlıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 
Okulumuzun revirinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrencinin sağlık dosyasını tutup takibini yapıyoruz.

YEMEK HİZMETİ
Okulumuzda; masalara servisin yapıldığı öğle yemeği veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz. Okul öncesi dönemde çocuklarımızın fiziksel gelişimlerinin sağlıklı ve düzenli beslenme ile olacağının bilinciyle hizmet veriyoruz.

TEMİZLİK ve HİJYEN
Okulumuzda, çocuklarımızın sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Eğitim ortamlarını ve ortak kullanım alanlarını uzman personelimiz tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. Çocuklarımızın fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolar ve klozetler, sabunluk, kağıt havluluk ile sıcak su bulunduruyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ 
Okulumuzda gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz. Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz.

SERVİS HİZMETİ 
Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. 

OKUL İHTİYAÇLARI
Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

KONFERANS SALONU
Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış konferans salonumuzda yapıyoruz. 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Mayıs Ayı Etkinliklerine Gözat