Uzman Öğretici Kadrosu

Sehel KURT – Bilişim ve Robotik

Mehmet Rıfat Evyap Anadolu Teknik Lisesinde Bilişim Teknolojileri ve Veri Tabanı Programcılığından bölüm birincisi olarak mezun oldu.
 
 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden 4.0 üzerinden 3.98 ortalama ile okul birincisi olarak mezun oldu. Lisans hayatına ise Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden 4.0 üzerinden 3.87 ortalama ile Bölüm Birinciliğini alarak Yüksek Onur öğrencisi olarak mezun oldu.  Üniversitesinde  ve mezuniyetinden sonra farklı insanlarla birlikte çalışma, bir takımda yer alma ve üretebilmeyi öğrenme fırsatı oldu
 Mezuniyetinin ardından Ali Fuat Cebesoy ortaokulunda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenliği yaptı.
 Bu süre zarfında diksiyon kursu, İngilizce A1 , A2 seviye kurslarını da tamamladı ve İstanbul Üniversitesinden Formasyon alarak öğretmenlik hayatına yeni bir adım attı.
 
 2018 de ise Bahçeşehir Üniversitesi ile İŞKUR ortaklığı ile yürütülen Kurumsal Kaynak Planlama ve Yazılım Uzmanlığı Eğitimini %100 Burs ile kazanarak Üstün Başarı Belgesi ile tamamladı. 2019 yılından bu zamana kadar ise Kağıthane Çözüm Koleji’nde Robotik Kodlama ve Bilişim Teknoloji Yazılım öğretmenliği yapmaktadır. Öğrencileri ile son 1 ayda 3 başarıya imza attı. (İlkokullar Arası Online Kodlama Yarışmasında Birincilik, Ortaokullar Arası Online Kodlama Yarışmasında İkincilik, Uluslar Arası Online Kodlama Yarışmasında Mansiyon Ödülü)

 

Aleyna ÖNEÇ - İngilizce

İstanbul Aydın Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun oldu.
  2017-2018 eğitim dönemini İngiltere, Lincoln’de bulunan Bishop Grosseteste University’de geçirdi.
  Eylül 2020’den beri Kağıthane Çözüm Koleji’nde öğretmenlik yapmaktadır.

 

 

Hilal KORKUT - Matematik

Ocak 1996, Malatya doğumluyum.  İlkokul, ortaokul,  lise ve üniversite eğitimimi İstanbul’da aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,  Matematik Bölümü mezunu. 2018 yılı itibarıyla meslek hayatıma bir özel öğretim kursunda matematik ve geometri öğretmenliği ile başladı.  Bir çok sefer 8. Sınıf öğrencilerini LGS’ye hazırladı. 2019 yılından beri kariyerini özel okullarda devam ettirmekte. Kariyerine, Kağıthane Çözüm Koleji’nde Matematik öğretmeni olarak devam etmektedir. 

 

Betül VURAL – Fen

Marmara Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Formasyon sertifikasını da Marmara Üniversitesinden aldı. Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktadır. Bir yıl STK’larda ortaokul öğrencilerine öğretmenlik yaptıktan sonra Kağıthane Çözüm Anadolu Lisesi ve Çözüm Kişisel Gelişim Kursu’nda Kimya Öğretmenliği yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden STEM Eğiticisi sertifikası aldı.

Kutse ALTUN - Türkçe

Kağıthane Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. 2. üniversite kapsamında AUZEF Çocuk Gelişimi Bölümüne kaydoldu. Hâlen devam etmektedir.

Hızlı Okuma Eğitimi, Medeniyet Okumaları eğitimi, Kurmaca İşler/Editörlük Eğitimi aldı. Şişli Anadolu Lisesi’nde staj yaptı. Mezuniyetinden sonra Türkiye Gençlik Vakfı Kağıthane YKS-LGS Hazırlık Türkçe Öğretmeni olarak işe başladı. Devamında Çağlayan Kütüphanesi yöneticiliğine geçti. Disleksili öğrenciler ile çalıştı. Sınıf öğretmenliği yaptı. 2. dönem Kazananlar Eğitim Kulübü’nde LGS-YKS Türkçe öğretmenliğine başladı. Eş zamanlı olarak TÜGVA’da Türkçe derslerini vermeye devam etti. Özel Yüzyıl Akademi Kişisel Gelişim Kursu’nda LGS Türkçe hazırlık öğretmeni olarak çalıştı. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji’nde Türkçe öğretmeni olarak devam etmektedir.

Kübra AVCI - Türkçe

İstanbul’da doğdu. Üsküdar’da gördüğü lise öğrenimini okul birincisi olarak bitirdi. Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. 2019 yılından beri Kağıthane Çözüm Koleji bünyesinde iş hayatına devam etmektedir.

Kübra ÖZKAN - Sınıf

İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Cengizhan Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümünde tamamladı. Eylül 2020’den beri Kağıthane Çözüm Koleji’nde sınıf öğretmeni olarak görevini yerine getiriyor.

 

Muhammed Ali BALCI - DKAB

Kastamonu Tosya doğumlu. Lise eğitimimi Fatih’te bulunan İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra lisans eğitimini tamamlamak üzere memleketine geri döndü. Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden lisans diplomasını aldı ve eğitim fakültesinden pedagojik formasyonunu tamamladı. Mezuniyetinden sonra kısa bir süre e- ticaretle uğraştı. Hemen ardından askerliğini yapmak üzere İzmir/Güzelbahçe’ye gitti. Askerliğini tamamladıktan sonra bir sene Oruç Reis AİHL’nde İHL Meslek Dersleri Öğretmeni olarak çalıştı. İki senedir de Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulunda Din Kültürü ve Arapça derslerine girmekte. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji DKAB öğretmeni olarak devam etmektedir.

Özge Nur Sevinç – Sınıf

İlk ve ortaokulu Edirnekapı İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ortaokul sonunda yapılan sınav sonucunda Cağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri bölümünü kazandı. Biruni Üniversitesi - Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümünü kazandı. Hazırlık Sınıfı eğitimini ilk yıl, alan derslerinin beraberinde aldı. Üniversite stajını kolejlerde, 1. ve 2. sınıf kademelerinde yaptı. 2020 – 2021 eğitim- öğretim yılından beri Kâğıthane Çözüm Koleji’nde görev yapmakta.

Bağdagül TAŞDEMİR - DİKAB

 Trakya Üniversitesi İlahiyat Bölümünden mezun olduktan sonra meslek hayatına Kağıthane Çözüm Koleji’nde DKAB öğretmeni olarak devam etmektedir.

Serra İLGİN – Sınıf

İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Karagümrük İlköğretim Okulunda tamamladı. Liseyi Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesinde bitirdi. Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Bölümünden mezun olarak ön lisans eğitimini bitirdim. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olarak tamamladı. Bağcılar İTO Özel Eğitim Okulunda özel eğitim öğretmeni olarak bir yıl görev aldı. Hekimoğlu Ali paşa İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji’nde sınıf öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

Şeyda Nur ÇAMLICA – DKAB ve Arapça

İslami ilimler bölümünü Arapça diliyle severek okudu. Öğrendiği dilin kültürünü yaşamak ve kendisini geliştirmek için Ürdün’de dil kursuna gitti. Kursu iyi bir dereceyle bitirdi. Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulunda stajyer öğretmen olarak çalıştı. Daha sonra Hamidiye İmam Hatip Ortaokulunda öğretmenlik yaptı. Arapça, Kuran-ı Kerim, Siyer ve Temel Dini Bilgiler gibi çeşitli dersleri öğretiyordu. Daha sonra Kolejlerde Arapça öğretmeni olarak çalıştı. Yeni yerleri gezmeyi, keşfetmeyi her zaman ister. Ürdün, Bosna ve Suudi Arabistan gittiği ülkeler arasında. Zarqa University’den   "Arapça Dil Okulu" sertifikası aldı. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji’nde, DKAB ve Arapça öğretmeni olarak devam etmekte.

Yaren KARAKAŞ – Görsel Sanatlar

Marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesinden mezun oldu. Pedagojik formasyon eğitimini de Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Ataşehir emlak konut ortaokulu stajyer öğretmenlik yaptı. Çeşitli özel okullarda çalıştı. Adobe Photoshop, corel draw, cinema 4D, Microsoft office programlarını kullanıyor. 2020-21 eğitim öğretim döneminden beri Kağıthane Çözüm Koleji’nde çalışmakta.

Yasin KESKİK - Sınıf

İlk ve ortaöğretimimi Bağcılar’da tamamladı. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanıp yüksek onur öğrencisi unvanıyla mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktadır. Şu anda pre-intermediate seviyesinde İngilizceye sahip. Üniversitesinde, Yeşilay Kulübü’nde bir yılı yönetim kurulunda olmak üzere 3 yıl boyunca görev aldı. Görev aldığı süre boyunca toplamda yirmiyi aşkın etkinliğin ilk ve ortaokullarda düzenlenmesinde aktif rol aldı. Ayrıca toplamda 10’a yakın çeşitli seminerler ve kurslarda yer aldı. 2016 yılından itibaren aktif olarak her eğitim-öğretim döneminde en az bir öğrenciye özel ders verdi. TÜBİTAK tarafından desteklenen (2209-A 2019/2) bir projeye sahip. Okumayı ve araştırmalar yapmayı, futbol & voleybol oynamayı, müzik dinlemeyi, dizi & film izlemeyi, konser & tiyatro & sinema etkinliklerine katılmayı ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı sever. Hobi olarak ayrıca 2 yıldır fitness ile ilgili. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji’nde Sınıf Öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

Şenay COŞKUN - Sınıf

Üniversite hayatına Trakya Üniversitesi’nde başladı, Trakya Üniversite’sinden sonra eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi’nde devam etti, yine aynı üniversite de pedagoji eğitimini tamamladı.

 EBA, K12, Teams,Twins gibi uzaktan eğitim programlarıyla online ders, toplantı ve seminerlere katıldı.

 

Mücahit ATEŞ - Müzik

29.02.1996 yılında İstanbul’da doğdu. Bütün eğitim hayatını İstanbul’da sürdürdü. İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikikisi Devlet Konservatuvar’ını dört sene süren lisans eğitiminin sonucunda tamamladı. Tan Sağtürk ve Forte Akademi’de gitar eğitmenleri yaptı. Gitarist olarak çeşitli  orkestralarda sahne alırken kariyerine de Kağıthane Çözüm Koleji’nde Müzik Öğretmeni olarak devam etmektedir.

Burak ŞİMŞEK - Matematik

1992’de İstanbul’da dünyaya geldim. Sırasıyla Ferit Aysan Çağdaş Yaşam İlköğretim Okulu akabinde Eski adı ile Ekrem Cevahir Çok Programlı Lisesi daha sonra da üniversite olarak Kırıkkale Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Matematik bölümünü bitirdim. Aynı üniversiteden öğretmenlik belgemi alıp çalışmaktan keyif aldığım mesleğime başlamış oldum.
          Gençlik yıllarımda bilime olan sempatimden dolayı sayısal derslere hep bir ilgim vardı. Öğrenci
olarak okuduğum okullarda matematik ağırlıklı işlem üzerine olan derslerde başarı göstermiştim ve
tercihlerimi de bu yönde yaparak matematik gibi bence okuması ve yazması kolay ama görece
zor görünen saf ve hür dünyanın güzelliğine şahit oldum. Saf ve hürü açarsam çarpmanın toplama üzerine dağılımı gibi ilk cağlardan günümüze kadar uzanan zamanda matematiğin ya da matematikçilerin bilimin gelişiminde katkısı olduğu ve diğer alanlara yön verdiği söylemek yanlış olmayacak kanaatindeyim. Bu nedenle her şeyin matematiksel bir karşılığı olması biz gibi matematikçilerin dünyaya bakışını pratikte kolaylaştırıp eylemlerimizde yöne vermektedir.
        Öğretmenlik yaptığım yıllardan bahsedecek olursak ilk Kırıkkale matematik derslerine branş hocasına yardım ederek staj olarak çalıştım daha sonra yer yer etkin çevremde
ders anlatımları olarak matematik öğretmenliği yaptım. Şu an çözüm okullarında iki senedir matematik dersine giriyorum ve önüm de geleceği parlak öğrencileri yetiştirmek ve idealist yetkin bir öğretmen olma yolunda ilerlemek var.

İrem Güney - Sınıf 

İstanbul Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. 4 yıllık lisans öğreniminin 2 yılını burada geçirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’ne geçiş yaparak kalan öğrenimini burada tamamladı ve yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çocuk psikolojisi ve öğretim teknikleri alanında kendini geliştirdi. Yaklaşık 3 yıl boyunca çeşitli ilköğretim sınıflarından onlarca öğrenciye hem bireysel hem grup özel dersleri verdi. Meslek hayatına Kağıthane Çözüm Koleji’nde Sınıf Öğretmeni olarak devam etmekte.

Hilal Gültekin - Sınıf 

İstanbulda doğdu. Lise eğitimini Uğur Temel Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Temel Eğitim Sınıf öğretmenliği bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktadır. Kariyerine Kağıthane Çözüm Koleji’nde Sınıf Öğretmeni olarak devam etmektedir.

Ebru Özcan - Beden 

Dumlupınar BESYO antrenörlük mezunuyum 10 yılı aşkındır çeşitli kulüplerde hocalık yaptım.
4 yıldır ilkokul gruplarıyla çalışmaktayım halen eğitimime devam ediyorum. İlahiyat ikinci sınıfta okuyorum.
Ortada derecede ingilizce biliyorum.

Hatice Uslu - Sosyal Bilgiler

Kağıthane İmam Hatip Lisesinde okudum. 2011 de Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldum. 2012 yılında Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldım. 
2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde " Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı"nı başarı ile tamamladım ve sertifikamı aldım.
2011 den itibaren çeşitli eğitim kurumlarında lise ve ortaokul kademelerinde mesleğimi severek icra ediyorum.
 2.üniversite kapsamında AUZEF Çocuk Gelişimi Bölümüne kaydoldum. Hâlen eğitimim devam etmektedir.
10 yıllık öğretmenlik mesleğime 2 yıldır Çözüm Koleji bünyesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak devam etmekteyim.

 

Sevda Tapan - Fen Bilgisi 
 

Sivas , Zara Anadolu Lisesinden 2.olarak mezun oldum. Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Fakülte 2.si olarak lisans eğitimini tamamladım. Anadolu Üniversitesi'nden önlisans ilahiyat mezunuyum ve şu an İstanbul Üniversitesi'nde lisans çocuk gelişimine devam etmekteyim. 2013'te mezun olduğum Sivas'ın Zara ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu'nda fen bilgisi öğretmeni olarak görev yaptım ardından İstanbul'da iki yıl Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu'nda görev aldım. Birikim Dershanesinde bir yıl çalıştıktan sonra Çözüm Kolejine geçiş yaparak iki yıldır Çözüm ailesi ile  birlikte kolejimizde devam etmekteyim. İlim ile bilimin bir sandalın iki ayrı küreği gibi olduğunu, tek kürek ile yol almaya çalışanın kendi etrafında döneceğini iki kürekle birlikte hareket edenin yol alıp hedefine ulaşacağını savunurum.
 

Yasemin Uykun - Anaokulu 

Ortaköy  Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldum. Atatürk Ünüvertesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğrenimine devam etmekteyim. 3 yıl İlk Okulum Anaokulu'nda görev yaptım.
4 yıl Bilgi Yuvam Anaokulu'nda görev yaptı. Kağıthane Çözüm Kolejinde iş hayatına devam etmekteyim.

 

Kübra Ötü - Anaokulu 

Ahmet Buhan Lisesinden mezun oldum. 2017'de Kavram Meslek Yüksekokulu Çocuk gelişimi Ve Eğitimi bölümünden burslu  olarak  mezun oldum. Çeşitli çocuk gelişimi  zirvelerine katılarak bir çok sertifika aldım. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik bölümünde okumaktayım. İlk Okulum Anaokulu'nda 3 sene görev yaptı. İş hayatına Kağıthane Çözüm Koleji’nde  devam etmekteyim.

 

 

 

Arzu Çetin - İngilizce 

Ankara Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunuyum. Bir çok özel kurumda , uzun yıllar öğretmen ve yönetici olarak çalıştım. TEGV bağlı olarak, gönüllü ingilizce öğretmenliği yaptım. Evli ve bir çoçuk annesiyim.

Enes Arslan - DKAB Öğretmeni

1993’ de İstanbul/Gaziosmanpaşa da doğmuş bulunup aslen Erzurumluyum. İlkokul ve ortaokul tahsilimi Gaziosmanpaşa 23 Nisan ilköğretim okulunda tamamladım. 3 yıl Gaziosmanpaşa İmam hatip Lisesi 1 yıl Küçükköy Anadolu İmam hatip lisesi olmak üzere  lise tahsilimi tamamladım. Lisans eğitimimi Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamış olup  lisans bitirme tezimi Arapça dili ve belagatı alanı üzerine yaptım. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Manevi Destek ve Danışmanlık bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Eğitim aldığım süre zarfları  içerisinde bir çok sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler alıp çeşitli programlar yapmış bulunmaktayım. Bunlardan bazıları, Kültürel Geziler. Değerler Eğitimi kampları , Uluslararası panel, sempozyum ve konferanslar.

 

Tuğba Turunç - Sınıf Öğretmeni

 

1991 İstanbul doğumluyum aslen Bartın Amasralıyım. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 2015 mezunuyum. 2020 Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2.Sınıfa devam etmekteyim. 2016 yılından beri devlet okulları ve özel sektörde öğretmenliğime devam etmekteyim.

 

Ahmet Genç – Sınıf Öğretmeni

Ahmet GENÇ, 1959 Rize Çamlıhemşin doğumluyum.

    1979 yılından başlayarak Anadolunun çeşitli yerlerinde yoplam 37 yıl boyunca
sınıf öğretmeni olarak görev yaptım. 2016 yılından itibaren emekli olarak yaşamaktayım.

Görev Yerlerim:
1-Şanlıurfa - Suruç
2-Sivas - Zara
3-Hatay - Merkez Köy
4-İstanbul - Kağıthane
5-İstanbul - Beşiktaş
6-İstanbul - Eyüpsultan

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
17 Mayıs 2022 Salı
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Mayıs Ayı Etkinliklerine Gözat