İlkokul - Hayatı Okumak

Okulumuzda haftaiçi 9saat, Cumartesi 5 saat eğitim- öğretim yapıyoruz.

Bizim için çocukların ilkokulda okumayı öğrenmesi demek ,aslında hayatı okumaya başlaması demektir. Bu yüzden öğrencilerimizin gelişim dönemlerini gözönünde bulundurarak psikososyal, ahlaki ve bilişsel gelişimlerini bir bütün olarak görüyoruz. Çocuklarımıza temel bilgive beceriler kazandırırken, onları ilgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde milli,manevi değerlerle yetiştiriyoruz. Sınıf öğretmeni dışında, İngilizce, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi,din kültürü ve ahlak bilgisi, atölye ve kulüp etkinlikleri derslerini, ilgili branş öğretmenleri tarafından verdiriyoruz. Kısaca İlkokulda güçlü bir eğitim sunarak hayata ve ortaokula sağlam bir temel atıyoruz.

 

 

BİRİNCİ SINIFLARA ÖZEL ORYANTASYON SINIFI

Sadece Çözüm Koleji’nde uygulanan eğitim anlayışıyla, öğrencilerimizi ilkokul birinci sınıfa bilişsel, psikomotor ve duyuşsal yönden hazırlıyoruz. Bu amaçla hazırladığımız özel fiziki ortamlarda, özgün bir ORYANTASYON PROGRAMI uyguluyoruz.Çocuklarımızın okul hayatına daha hazır ve mutlu başlamalarını sağlıyoruz.

 

 

 

SINIFLAR

Öğrencilerimizi, sınıflarımızın geniş pencereleri sayesinde güneş ışığından doyasıya faydalandırıyoruz. Bireysel öğrenmeye uygun olduğu kadar işbirliği, takım çalışması ve kubaşık öğrenmeyi de destekleyecek, ergonomik sandalye ve masa kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR, yazma alanını YAZI TAHTASI ile sınırlamıyor TÜM DUVARI YAZILABİLİR hale getiriyoruz.

 

 

 

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Çözüm Koleji’nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu’nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim’in de öğretildiği okulumuzda milli, manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

 

 

 

FARKLILIĞI FARK EDEN OKUL

Çözüm Koleji olarak üstün yetenekli öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini daha fazla desteklemek amacıyla yetenek destek sistemi oluşturduk. Bu sistem içinde öğrencilerimize kendilerini geliştirecek fırsatlar sunuyor, özgün projelerini destekliyoruz.

 

 

 

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Çözüm Koleji’nin dil eğitiminde, akademik kurullar tarafından geliştirilmiş olan touch modelini uyguluyoruz. Native Speakers ve Türk öğretmenlerin birlikte çalıştığı okulumuzda,haftada en az 12saat İngilizce eğitimi veriyoruz. Sosyal, kültürel, sınıfiçi ve yurtdışı etkinliklerle pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

 

 

 

PDR - PSİKOLOG EL ELE

Çözüm Koleji olarak, PDR hizmetlerinin sürekliliğinive etkililiğini önemsiyoruz.PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliğiile öğrencilerimizi ortaokulave hayata hazırlıyoruz.

 

 

 

VELİ BİLGİLENDİRME

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilere, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. Öğrenen bir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katıyoruz.

 

 

 

KÜTÜPHANE

Öğrencilerimize kitap sevgisi yanında kaynak taramasını öğretmek amacıyla kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Farklı dil ve kültürlerde kitapların bulunduğu kütüphanemizde öğrencilerimize okumanın ve öğrenmenin hazzını yaşatıyoruz.

 

 

 

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileride kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde, öğrencilerimize temel el becerilerini geliştirerek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerilerini kazandırıyoruz. Ailelerinin kahramanlarını yetiştiriyoruz. Yazılım, robotik programlama,3D printer gibi çalışmalarla teknolojiye yön verecek mucitler yetiştiriyoruz.

 

 

SANATSAL VE KÜLTÜREL KULÜPLER

Okulumuzda sosyal etkinlikleri baştan sona planlı ve programlı bir şekilde yapıyoruz. Öğrencilerimize ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bir enstrüman öğretiyoruz.İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini araştırıp geliştiriyoruz.

 

 

YEŞİL TERAPİ

Doğayla iç içe öğrenme stiliyle çocuklarınızın üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi,etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

 

 

 

KONFERANS SALONU

Okulumuzda düzenlenecek eğitim,konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

 

 

YÜZME HAVUZU

Tüm öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz. Aralarında kabiliyetleri ölçüsünde ilerleme gösterenlere de gerekli yönlendirmeler yapıyoruz

 

 

 

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanması ve sporu hayatlarınınbir parçası haline getirmesi için okulumuzda açık ve kapalı sporalanları kurduk. Her öğrencinin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek, spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi,burada kazanacakları disiplini yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

 

 

 

YEMEK HİZMETİ

Okulumuzda; sabah kahvaltısı, öğleyemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek veriyoruz.Birinci sınıfların yemeğini masaya servis yapıyoruz.İkinci sınıftan itibaren servislerini kendilerine aldırtıyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz.

 

 

 

TEMİZ VE SAĞLIKLI LAVABOLAR

Okulumuzda, öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

 

 

 

SERVİS HİZMETİ

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi, tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

 

 

 

TEMİZLİK VE HİJYEN

Eğitim ortamları ve ortak kullanımalanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizletiyoruz.

 

 

 

OKUL GÜVENLİĞİ

Okulumuza, giriş-çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz.

 

 

 

SAĞLIK MERKEZİ

Okulumuzun Sağlık Merkezinde acil yardımgerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

 

 

OKUL İHTİYAÇLARI

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

ETKİNLİK TAKVİMİ
31 Mayıs 2020 Pazar
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Mayıs Ayı Etkinliklerine Gözat