Ali Süleyman TORAMAN / Hamidiye Çözüm Koleji Müdürü

Sayın Velilerimiz;

Eğitim insanları cahillikten kurtararak başarıya götüren yoldur. Uzun bir serüven gibi görünmesine rağmen parlak geleceğe ulaşmamızda eğitime ihtiyaç duyarız. Eğitim insan hayatını değiştiren değerlere sahiptir. Okul hayatı ile eğim başlayarak alanda hayata atılana kadar devam eder. Eğitimli insanlar toplumda söz sahibi olurlar. Büyük insanları ortaya çıkaran şey eğitimdir. Parlak bir geleceği için iyi eğitim veren toplumlar daima saygıyı hak ederler. Çocuklarımızın yarının büyükleri olacağı düşüncesi de bu denli olarak değişir. Geleceğimizin güvencesi olan yavrularımızın eğitilmesi için uğraşılmalı asla tesadüflere bırakılmadan, yarınlara büyük insanlar olarak kavuşturulması gereklidir.

ÇÖZÜM Koleji;

Öğrencilerine hayata dokunmayı, hayatı okumayı, hayatı kavramayı ve hayatı yorumlamayı öğretir, böylece onların hayatın akışı içinde kimlik sahibi bir birey olarak durabilmesini sağlamayı amaçlar.

Öğrencilerinin çalışkan, özgüvenli, zevk sahibi, üretken ve mutlu bireyler olmasını hedefler.

Öğrencilerinin saygın, başarılı, birden çok dili konuşabilen, sosyal-kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgilenen bireyler olmalarını hedefler.

Öğrencilerinin hoşgörü, tevazu, adalet, paylaşım, yardımlaşma gibi değerlerle donanmış olmasını hedefler.Kısaca ÇÖZÜM Koleji öğrencilerinin bilgi ve irfanla yıldızlaşan nesiller olmasını hedefler.

Bu hedefler doğrultusunda yöremiz çocuklarını yetiştirmek için yola çıktık, kurumumuzu bölgemize kazandıran müteşebbislerimizi tebrik ediyor, okulumuzda eğitim hizmeti alacak çocuklarımıza sağlık ve başarılar temenni ediyorum.

Kolej Müdürü
Ali Süleyman TORAMAN

ETKİNLİK TAKVİMİ
18 Mayıs 2021 Salı
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Mayıs Ayı Etkinliklerine Gözat