Bahri Kahya / Hamidiye Çözüm Koleji Müdürü

Sayın Velilerimiz;

Ufukları, idealleri, medeniyet kurma hayalleri olan toplumlar büyük insanlar yetiştirmek zorundadır. Bilimde, fikirde, sanatta, siyasette, tıpta, mimaride, sporda, kısacası her alanda.

Büyük insanları ortaya çıkaran şey eğitimdir. Bu nedenle medeniyet tarihimizde Daru’l Erkam’dan Ashab-ı Suffa’ya, Daru’l Hikme’den Nizamiye’ye, Sahn-ı Seman’dan Süleymaniye’ye birçok eğitim kurumu yer almıştır, bu kurumların yetiştirdiği büyük insanlar da medeniyetimizin sütunlarını dikmiştir.

Bu olgudan hareketle eğitimi; öğrencilerimize her anlamda başarıyı yakalatmanın yanı sıra; onlara bir medeniyet perspektifi kazandırma işi olarak görüyoruz., böylece medeniyetimizin yeniden inşasına katkı yapacak büyük insanlar yetiştirmekte mümkün olacaktır.

ÇÖZÜM Koleji;

Öğrencilerine hayata dokunmayı, hayatı okumayı, hayatı kavramayı ve hayatı yorumlamayı öğretir, böylece onların hayatın akışı içinde kimlik sahibi bir birey olarak durabilmesini sağlamayı amaçlar.

Öğrencilerinin çalışkan, özgüvenli, zevk sahibi, üretken ve mutlu bireyler olmasını hedefler.

Öğrencilerinin saygın, başarılı, birden çok dili konuşabilen, sosyal-kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgilenen bireyler olmalarını hedefler.

Öğrencilerinin hoşgörü, tevazu, adalet, paylaşım, yardımlaşma gibi değerlerle donanmış olmasını hedefler.Kısaca ÇÖZÜM Koleji öğrencilerinin bilgi ve irfanla yıldızlaşan nesiller olmasını hedefler.

Bu hedefler doğrultusunda yöremiz çocuklarını yetiştirmek için yola çıktık, kurumumuzu bölgemize kazandıran müteşebbislerimizi tebrik ediyor, okulumuzda eğitim hizmeti alacak çocuklarımıza sağlık ve başarılar temenni ediyorum.

Kolej Müdürü
Bahri Kahya

Partnerler