Çözüm ne demek ?

Ç - Çalışkan Olmak

        İyi bir insan olmanın yolunun çalışkanlıktan geçtiğini biliriz. Bizler üretken olmayı, ürettiğini paylaşmayı, ailemize, ülkemize, milletimize ve insanlığa faydalı olmayı hedefleriz.

 

Ö - Özgüvenli Olmak

      Özgüveni, kendini beğenmişlik değil, alçak gönüllülükle dengelenmiş, kendi potansiyelinin ve sorumluluğunun farkında olma hali olarak görürüz. Özgüven, hayatta karşımıza çıkacak rollerin hakkını vermeye azmetmektir.

 

Z - Zarafetli Olmak

         İnsana en çok yakışan şeyin zarafet olduğuna inanırız. Arkadaşlarımızla, ailemizle, akrabalarımızla tanıdığımız ve ya tanımadığımız her insan ve toplumca en güzel şekilde iletişim kurmaya, olaylar karşısında en güzel şekilde iletişim kurmayı, olaylar karşısında en güzel şekilde davranmayı, saygı göstermeyi ve saygı görmeyi önemseriz. Selamlaşmayı, gerektiğinde özür dilemeyi, tebrik ve takdir etmeyi, akrabalarımızla iyi ilişkiler geliştirmeyi insanı erdemli kılan tavırlar olarak görürüz.

 

Ü – Üretken Olmak

            Bir işi herkesin yaptığı gibi ve herkesin yaptığı kadar yapmak yerine, herkesten daha farklı ve daha güzel yapmayı hedefleriz. Her eser; ustasının insana, doğaya, evrene kendine bakışını yansıtan bir iddia taşır. Ancak o zaman eser olmayı ve imza atılmayı hak eder. Biz her zaman yeni ve farklı ne yapabilirizin peşinde olacağız. Amacımız kubbede hoş bir seda bırakmaktır.

 

M – Mutlu Olmak

         Gerçek mutluluk, Yaradan ve yaratılanla kişinin kendisiyle barışık olma halidir. Mutluluğu; asla olmazların ve hazların peşinden koşmak, canınızın istediğini yapmak olarak görmeyiz. Tam tersine olumsuz arzularımızı dizginleyip iyilik, adalet, paylaşma, dayanışma ve merhamet gibi bizi iyi insan yapan yanlarımızı yücelttiğimiz oranda mutlu olacağımızı biliriz.

Çünkü Mutlu olmanın yolu, mutlu etmekten geçer.

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
03 Mart 2024 Pazar
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Mart Ayı Etkinliklerine Gözat