LİSE - HAYATI YORUMLAMAK

Lise düzeyi, öğrencilerimizin hayatı yorumlama evresidir. Lise, öğrencilerin öğrendiklerinden, okuduklarından, anladıklarından kendi yorumlarını çıkarmaya ve kendi seçimlerini yapmaya başladıkları dönemdir. Çözüm Kolejinin hedefi, öğrencilerinin hangi değerlerin niçin yanında durduklarını ve neye neden karşı olduklarını sağlıklı bir şekilde belirleme yetkinliği kazanmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize kendi ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda en iyi şekilde eğitim almaları için Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi seçeneklerini sunuyoruz. Çözümün öğrencilerine sunduğu en önemli ayrıcalıklardan biri de köklü dershanecilik tecrübesinin avantajıyla verimli bir YKS hazırlık fırsatı sunuyor olmasıdır.

PROJELER

Çözüm Koleji olarak öğrencilerimize yapacağımız en önemli iyiliğin onların özgün yanlarını ve projelerini desteklemek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin araştırma ve sorgulama becerilerini geliştiriyoruz. Girişimci ve üretken olmalarını sağlıyoruz. Kendi kültürünü tanımak ve tanıtmak, başka kültürlerle iletişim sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliği becerilerini geliştirmelerini destekliyoruz. Bu amaçla okul temelli projelerin yanında AB projeleri gibi kapsamlı ve uluslararası boyutları olan etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz.

SINAV SİSTEMİ

Öğrencilerimizi sınavlarına tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde, BÜTÜN TAKVİYELERİN OKULDA YAPILACAGI yöntem ve tekniklerle hazırlıyoruz. Geçerliği ve güvenirliği test edilmiş sorular kullanıyoruz. Tam öğrenme mantığı içinde öğrencilere etkin geri bildirim sağlıyoruz. Bu sürecin sonunda, kazanımlarda eksiği olan öğrenciler için özel etüt ve destek eğitimi uyguluyoruz. Özellikle 11 ve 12. sınıfta birebir takviye, destek ve geliştirme programlarını özenle sürdürüyoruz. Lise eğitimini üniversitenin ilk basamakları olarak görüyoruz. Bu basamakları sağlam ve emin adımlarla çıkmak adına uygulamalara daha erken başlıyoruz. Eksikleri ilk yıllarda tamamlıyor ve çözüm odaklı çalışmayı esas alıyoruz. Öğrenci ihtiyacı oranında sınavlar yaparak, onların sınav kaygılarını gideriyoruz.

SINIFLARIMIZ

Öğrencilerimizi, sınıflarımızın geniş pencereleri sayesinde güneş ışığından doyasıya faydalandırıyoruz. Bireysel öğrenmeye uygun olduğu kadar iş birliği, takım çalışması ve kubaşık öğrenmeyi de destekleyecek, ergonomik sandalye ve masa kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra BİR İLKE DAHA İMZA ATIYORUZ. YAZI TAHTASI HALİNE GETİRDİGİMİZ DUVARIMIZLA, öğrencilerimize kullanım kolaylığı sağlıyoruz. 

FARKLILIĞI FARK EDEN OKUL

Çözüm Koleji olarak üstün yetenekli öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini daha fazla desteklemek amacıyla yetenek destek sistemi oluşturduk. Bu sistem içinde öğrencilerimize kendilerini geliştirecek fırsatlar sunuyor, özgün projelerini destekliyoruz.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Lise düzeyinde ise öğrencilerimiz 9. sınıfta haftada 8 saat, 10. sınıfta haftada 8 saat ve 11. sınıfta haftada 4 saat olmak üzere deneyimli öğretmenler tarafından İngilizce dersi verilmektedir. Öğrencilerimiz almış oldukları İngilizce eğitimi ile uluslararası sınavlarda başarılı olabilecek seviyeye ulaşır ve üniversitelerin hazırlık atlayabilecek düzeye gelirler.
 
Yeni Kayıt Öğrencilerin Sisteme Dâhil Edilmesi 
Ortaokulu Çözüm Kolejinde tamamlayan öğrenciler lisede uygulanan İngilizce öğretim programına devam ederler ancak dışarıdan kayıt yaptıran 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri seviye tespit sınavına alınarak seviyeleri belirlendikten sonra desteklenmesi gereken öğrencilerine İngilizce takviye dersleri verilir.

 

STEAM EĞİTİMİ

Stem eğitimi ile öğrencilerimize, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek üretkenliklerini ortaya koyabilmeleri açısından birçok imkan sağlıyoruz. Öğretilecek bilgileri oyunlarla sunarak çocuklarımızın yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesini amaçlıyoruz. Sorumluluk vererek iletişim becerilerini artırıyoruz ve takım ruhunu aşılıyoruz. Yazılım, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmalarla teknolojiye yön verecek mucitler yetiştiriyoruz.

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde, öğrencilerimize temel el becerilerini geliştirerek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerilerini kazandırıyoruz. Ailelerin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

YEŞİL TERAPİ

Doğayla iç içe yaklaşımıyla çocuklarınızın, üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

KÜTÜPHANE 

Öğrencilerimize kitap sevgisi yanında kaynak taramasını öğretmek amacıyla kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Farklı dil ve kültürlerde kitapların bulunduğu kütüphanemiz de öğrencilerimize okumanın ve öğrenmenin hazzını yaşatıyoruz.

LABORATUVARLAR

Okulumuzda her biri özel olarak tasarlanmış; fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunduruyoruz. Fen bilimlerinin öğretiminde konu içeriklerine uygun araç gereçler kullanıyoruz. Bilgilerin öğrencide kalıcılığını artırmak için yaparak yaşayarak öğrenmeyi mümkün kılan bilimsel yöntemler uyguluyoruz. Fen bilimlerine karşı olumlu davranışlar geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

SPOR, SANAT VE KÜLTÜREL KULÜPLER 

Okulumuzda sosyal etkinlikleri baştan sona planlı ve programlı bir şekilde yapıyoruz. Öğrencilerimize ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bir enstrüman öğretiyoruz. İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini araştırıp geliştiriyoruz.

YUZME HAVUZU 

Tüm öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz. Aralarında kabiliyetleri ölçüsünde ilerleme gösterenlere de gerekli yönlendirmeler yapıyoruz.

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanması ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmesi için okulumuzda açık ve kapalı spor alanları kurduk. Her öğrencinin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek, spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi, burada kazanacakları disiplini yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

DAVRANIŞA DÜNÜŞEN OKUL

Çözüm Koleji'nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu'nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim'in de öğretildiği okulumuzda milli ve manevi, değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

PDR-PSİKOLOG EL ELE 

Çözüm Koleji olarak PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile öğrencilerimizi üniversiteye ve hayata hazırlıyoruz.

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SİSTEMİ

Öğrencilerimizle daha yakından ilgilenmek için sınıf öğretmenliği sistemi uyguluyoruz. Böylece öğrencilerinin ödev takibi, sınav başarısı, sınav sonuçları, sosyal etkinlikleri, devam devamsızlıklarıyla bizzat ilgileniyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilere, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için 
uygun ortamlar hazırlıyoruz. Öğrenen bir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katmayı hedefliyoruz.

YEMEK HİZMETİ 

Manzaralı, restoran kalitesinde dizayn edilmiş yemekhanemizde usta aşçılardan lezzetli ve sağlıklı öğle yemeği veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında da yayınlıyoruz .

KANTİN

Okulumuzun özgün tasarımlı ve sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu kantininde, öğrencilerimizin dinlenme saatlerini sohbet eşliğinde geçirmelerini sağlıyoruz.

SERVİS HİZMETİ 

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

TEMİZLİK VE HİJYEN 

Eğitim ortamları ve ortak kullanım alanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. 
Okulumuzda, Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ 

Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Sertifikalı güvenlik elemanları çalıştırıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 

Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Hemşire ve görevlendirilen sağlık personelimiz ile sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

OKUL İHTİYAÇLARI

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

KONFERANS SALONU

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE, ÇEYREK ASIRLIK BİRİKİMLE ZENGİN YAYINLAR SUNUYORUZ.
 

Partnerler
BİLGİ
ALIN