İLKOKUL - HAYATI OKUMAK

İlkokulda öğrenciler okumayı öğrenirken aslında hayatı da okumaya başlarlar. Zamanla anlayıp yorumlayacakları birçok bilgi edinirler. Çözüm Koleji olarak ilkokul eğitiminin, iyi bir gelecek için güçlü bir temel olduğuna inanıyoruz.

Çocuklarımızın iyi bir insan olmaları için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak ve aynı zamanda onların millî ahlaki değerlerimize uygun yetiştirmek gayesiyle ilkokulda sağlam ve güçlü bir eğitim sunuyoruz. Öğrencilerimize uyguladığımız takviye programlarıyla gereken hazır bulunuşluk seviyesine ulaşmalarını sağlayarak onları bir üst öğrenime hazırlıyoruz.

BİRİNCİ SINIFLARA ÖZEL ORYANTASYON SINIFI 

Sadece Çözüm Koleji'nde uygulanan eğitim anlayışıyla, öğrencilerimizi ilkokul birinci sınıfa bilişsel, psikomotor ve duyuşsal yönden hazırlıyoruz. Bu amaçla hazırladığımız özel fiziki ortamlarda, özgün bir ORYANTASYON PROGRAM! uyguluyoruz. Çocuklarımızın okul hayatına daha hazır ve mutlu başlamalarını sağlıyoruz.

SINIFLAR 

Öğrencilerimizi, sınıflarımızın geniş pencereleri sayesinde güneş ışığından doyasıya faydalandırıyoruz. Bireysel öğrenmeye uygun olduğu kadar iş birliği, takım çalışması ve kubaşık öğrenmeyi de destekleyecek, ergonomik sandalye ve masa kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR, yazma alanını YAZI TAHTASI ile sınırlamıyor TÜM DUVARI YAZILABİLİR hale getiriyoruz. 

FARKLILIĞI FARK EDENOKUL

Çözüm Koleji olarak üstün yetenekli öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini daha fazla desteklemek amacıyla yetenek destek sistemi oluşturduk. Bu sistem içinde öğrencilerimize kendilerini geliştirecek fırsatlar sunuyor, özgün projelerini destekliyoruz.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

İlkokul düzeyinde 1, 2, ve 3. sınıflarda haftada 12 saat, 4. sınıflarda haftada 8 saat İngilizce dersi verilmektedir. İlkokul düzeyinde, Çözüm Kolejinin öğretim programı, dilbilgisi, dinleme, okuma, karşılıklı konuşma, sözlü anlatım ve yazma dil becerilerinin kazanılmasını hedefler. İlkokul 2. sınıftan itibaren her yılın sonunda öğrencilerimizin İngilizce seviyelerini belirlemek amacıyla dışarıdan değerlendirme hizmeti alınmaktadır. 

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ 

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde, öğrencilerimize temel el becerilerini geliştirerek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerilerini kazandırıyoruz. Ailelerinin kahramanlarını yetiştiriyoruz. Yazılım, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmalarla teknolojiye yön verecek mucitler yetiştiriyoruz.

SANATSAL VE KÜLTÜREL KULÜPLER 

Okulumuzda sosyal etkinlikleri baştan sona planlı ve programlı bir şekilde yapıyoruz. Öğrencilerimize ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bir enstrüman öğretiyoruz. İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini araştırıp geliştiriyoruz.

YEŞİL TERAPİ

Doğayla iç içe öğrenme stiliyle çocuklarınızın üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi, etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

YÜZME HAVUZU 

Tüm öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz. Aralarında kabiliyetleri ölçüsünde ilerleme gösterenlere de gerekli yönlendirmeler yapıyoruz. 

KÜTÜPHANE

Öğrencilerimize kitap sevgisi yanında kaynak taramasını öğretmek amacıyla kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Farklı dil ve kültürlerde kitapların bulunduğu kütüphanemizde öğrencilerimize okumanın ve öğrenmenin hazzını yaşatıyoruz.

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanması ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmesi için okulumuzda açık ve kapalı spor alanları kurduk. Her öğrencinin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek, spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi, burada kazanacakları disiplini yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Çözüm Koleji'nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu'nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim'in de öğretildiği okulumuzda milli, manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

PDR PSİKOLOG EL ELE

Çözüm Koleji olarak, PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile öğrencilerimizi ortaokula ve hayata hazırlıyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME 

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilere, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz.

YEMEK HİZMETİ

Okulumuzda; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek veriyoruz. Birinci sınıfların yemeğini masaya servis yapıyoruz. ikinci sınıftan itibaren servislerini kendilerine aldırtıyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz .

SERVİS HİZMETİ 

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

TEMİZLİK ve HİJYEN

Eğitim ortamları ve ortak kullanım alanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. 

Okulumuzda, Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ 

Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz. Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 

Okulumuzun Sağlık Merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

OKUL İHTİYAÇLARI 

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

KONFERANS SALONU 

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE, ÇEYREK ASIRLIK BİRİKİMLE ZENGİN YAYINLAR SUNUYORUZ.
 

Partnerler
BİLGİ
ALIN