Değerli Velilerimiz,

Sağlık Bakanlığımızca 11.03.2020 tarihinde yapılan kamuoyu açıklamasına göre, Çin’den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ülkemizde de tespit edilmiş bulunmaktadır. Okullarımızda bu hususta en başından beri gösterilen hassasiyet artırılmış olup, gerek öğrencilerimize gerekse öğretmenlerimize koruma ve korunma tedbirleri hakkında farkındalık sağlamak üzere çalışmalara başlanmış, okullarımızdaki tüm fiziki alanlarda temizlik ve hijyen kontrolü artırılmıştır. Tatil dönemi dahil olmak üzere, zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkılmaması, uçak, otobüs vb. toplu taşıma araçlarının kullanılmaması, toplu alanlarda zaman geçirilmemesi ve sağlık bakanlığı kapsamında görev yapan bilim kurulu üyelerinin öneri ve uyarılarının dikkat edilerek hareket edilmesi hem velilerimizin hem sizlerin hem de öğrencilerimizin korunması açısından önemlidir.

Günlük kişisel temizlik ve bakım alışkanlıklarınızın artırılması ve güçlendirilmesi, çevrenizde herhangi bir nedenle hasta olan yakınlarınız bulunması halinde görüşmelerinizin sınırlandırılması, hasta olan kişinin bakımınıza ihtiyacı olması halinde koruyucu önlemlerinizi almanız, sizlerin, çocuklarımızın ve toplum sağlığı için gereklidir. Eğer herhangi bir nedenle kendinizin ya da çocuğunuzun hasta olduğunu düşünüyorsanız, hastaneye gitmeniz gerekmedikçe evinizden ayrılmamanız, üçüncü kişilerle temasınızı en aza indirmeniz önerilmektedir.

Evlerinizde ve zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz ortak alanların temizliğinden ve dezenfekte edildiğinden emin olunuz. Özellikle halka açık alanlarda bulunduysanız, ellerinizi en az 20 saniye sabun ve suyla yıkanız. Sabun ve suya ulaşmanızın mümkün olmadığı hallerde kullanmak üzere, yanınızda en az %60 alkol oranında alkol içeren kolonya da el dezenfektanı taşıyınız. Birçok ülkede, salgın nedeniyle eğitim öğretime geçici olarak ara verildiği görülmektedir. Henüz ülkemizde böyle bir karar verilmesine neden olacak bir vaka sayısı tespit edilmemiş olmakla birlikte, gerçekleşmesi ihtimaline karşı gerekli tedbirleri aldığınızdan emin olunuz.

Çocuğunuzla birlikte evde kalmanız gerektiği takdirde, esnek çalışma koşulları veya alternatif çözüm önerileri hakkında sorumluluğunuz olan kişilerle önceden görüşmeniz faydalı olacaktır.

 


Saygılarımızla

Partnerler
BİLGİ
ALIN