School Maker Faire

Dünya genelinde 185 farklı şehirde düzenlenen, her sene 1,5 milyona yakın ziyaretçinin katıldığı ve Çözüm Koleji olarak uluslararası lisansını aldığımız “Maker Faire” etkinliğinin ikincisini 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü ‘Üreten Türkiye’ temasıyla okulumuzda düzenleyeceğiz. Tüm Ankaralılar davetlimizdir. School Maker Faire, Ankara Çözüm Koleji Araştırma ve Sürekli İnovasyon Merkezi tarafından her yıl uluslararası akreditasyon alınarak düzenlenmektedir. Ülke genelinden ve okulumuzdan öğrencilerimizin "Maker" projelerini sergileme imkanı buldukları panayırımızda atölyeler, bilim şovları, proje standları, konferanslar ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. School Maker Faire; bir icat etme, üreticilik ve beceriklilik şöleni ve ne yaptığımızı gösterdiğimiz ve neler öğrendiğimizi başkalarıyla paylaştığımız bir yerdir. School Maker Faire, diğer fuarlar gibi, geleneksel yapım biçimlerini içerebilir, ancak öncelikle yeni formlar ve yeni teknolojiler keşfeden Maker’ları öne çıkararak ileriye dönük olarak tasarlanır. Maker Panayırının tipik sonucu, özgün icatla, STEAM faaliyetlerine daha çok katılmakla heyecan duyan öğrencidir. Maker Panayırı meraklılığı ödüllendirir. İşlerin nasıl ve neden yürüdüğünü öğreniriz. Yeni şeyler deneyip kendi sınırlarımızı aşabileceğimizi anlarız.

 

MAKER FAİRE FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 

TASLAK PROGRAM AKIŞI

10:00 - 10:30 Açılış

10:30 - 17:00 Maker Proje Sergisi

11:00 - 12:30 Atölye Etkinlikleri I. Oturum

13:00 - 14:15 Atölye Etkinlikleri II. Oturum

14:15 - 15:30 Yarışmalar, Gösteriler

15:30 - 16:30 Atölye Etkinlikleri III. Oturum

17:00 Kapanış

TASLAK ATÖLYE ETKİNLİKLERİ

Hat Sanatı Atölyesi,Tezhip ve Minyatür Sanatı Atölyesi, Yazılım Atölyesi, Robotik (Makey Makey) Atölyesi, Mutfak Atölyesi Uygulamalı Bilim, Uzay Havacılık Atölyesi, Kukla Tasarım Atölyesi, Roket Bilimi Atölyesi, Astronomi Atölyesi, Dinozor Atölyesi  Seramik Atölyesi, Ahşap Boyama Atölyesi, Ebru Atölyesi, Origami Atölyesi vb.

2019 yılında 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü 10:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleştireceğimiz uluslararası onaylı "Ankara Cozum College School Maker Faire" etkinliğine tüm "maker" gönüllülerini bekliyoruz... Atölye çalışmalarına kayıt olmak için; 

BAŞVURU YAPINIZ

Partnerler