Çözüm Koleji olarak koronavirüsün ülkemizde ilk görüldüğü andan itibaren devletimizin açıkladığı tedbirlerle birlikte bizler de öğrencilerimizin, velilerimizin ve personellerimizin sağlığı açısından tüm tedbirleri hızlıca aldık. Geleceğimizin mimarları çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için de online eğitim platformumuz üzerinde uzaktan eğitime başladık.

Okulumuz, eğitim anlayışımızdan ödün verilmeden sağlık kurallarına göre yeniden tasarlandı. Eğitimlerimiz uzaktan eğitimlerle başarılı bir şekilde sürüyor. Güvenli, steril ve hijyenik ortamlar konusundaki hassasiyetimiz ve tedbirlerimiz de üst safhadadır.

Salgının en yoğun zamanlarında olduğu gibi, yeni normale başladığımız bu süreçte de her koşulda, öğrencilerimizin ve velilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve eğitimlerimizin aksamaması için yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çözüm Eğitim Kurumları olarak, Türkiye geneli 49 kampüs ve 111 okulumuz ile birlikte 23 Mart 2020 tarihinden itibaren online eğitim platformumuz olan www.cozumegitim.tv üzerinden online uzaktan eğitim sistemine geçiş yaptık.

İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerimiz için uzman öğretmen kadromuz ile çektiğimiz ders videolarını; konu ve kazanım kapsamları, “Yıllık Ders Planları” ile “Deneme Sınavları” konu kapsamları gözetilerek hazırlandı. Bu bağlamda yıllık ders planlarımızda 16-20 Mart, 23-27 Mart, 30 Mart-3 Nisan tarihlerine denk düşen konular ve kazanımlar baz alınarak ders anlatım videoları hazırlandı. Ders videolarında PDF (Planlı Ders Föyü) akıllı tahta içeriklerimiz ile 3D yayınlarımızın soru çözüm videoları gibi içerikler yer almaktadır. 

Ders anlatım videoları (Microsoft Teams ve Zoom uygulamaları) ile bağlantılı olarak öğrencilerimiz, deneme ve ölçme sınavları çerçevesinde merkezi online sistem ile K12NET üzerinden sınav oldu. Çözüm Eğitim TV’deki online dersler dışında öğrencilerimizin dersine giren branş öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle her gün birebir ders tekrarı, Microsoft Teams ve Zoom uygulamaları üzerinden uzaktan canlı ders, grup halinde ve bireysel etütler gerçekleştirmektedir. Öğretmenlerimiz uzaktan eğitim dönemini titizlikle yönetmektedir. Bu süreçte öğretmenlerimizin; K12NET ve Whatsapp grupları üzerinden online ödev gönderimi, yapılan ödevlerin kontrolü ve geri bildirimi, soru veya sınav uygulamalarıyla birlikte velilerimiz ile sürekli irtibatta kalmaları okul yönetimlerinin kontrolünde sistematik olarak gerçekleşmektedir.


ÇÖZÜM EĞİTİM KURUMLARI

Partnerler
BİLGİ
ALIN