KAMPÜS BİNAMIMIZIN KURULUM ALANI
 

Ankara Çözüm Koleji; Kuzey Ankara’da 13.500 m² arsa üzerinde 14.500 m² kapalı alan ve 10.500 m² bahçe alanıyla anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleriyle eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

Okulumuz, öğrencilerimize akademik yönden başarılı eğitim vermenin yanında fiziki yapısı ve modern teknolojik altyapısı ile öğrencilerimiz için güvenli bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Kampüs alanımız; öğrencilerimizin fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

“Yıldızlaşan Nesiller” mottosuyla geleceğimizin teminatı olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz; okulumuzda alanında uzman öğretmenlerimizden aldıkları kaliteli eğitimin yanında modern, fiziki alt yapısı ile sosyal, kültürel, bilim, sanat, spor vb. alanlarda etkinlik ve aktivite yapma imkanı bulmaktadır.Anaokulu kadememizde; 16’şar kişilik toplamda 6 sınıf ile birlikte, kış bahçesi, görsel sanatlar-drama-müzik atölyesi, oyuncak atölyesi, oyun parkı, macera parkuru, cep sineması, kapalı spor salonu ve uyku odası bulunmaktadır.
 

 

İlkokul kadememizde; 44 m² sınıf alanı, 3.20 m tavan yüksekliği, öğrenci başına yaklaşık 2 m² alan, 24’er kişilik, toplamda 11 derslik bulunmaktadır.

 

 

Ortaokul kadememizde; 44 m² sınıf alanı, 3.20 m tavan yüksekliği, öğrenci başına yaklaşık 2 m² alan, 24 kişilik sınıflar şeklinde toplamda 16 derslik bulunmaktadır.

 

 

Anadolu ve Fen Lisesi kadememizde; 44 m² sınıf alanı, 3.20 m tavan yüksekliği, öğrenci başına yaklaşık 2 m² alan, 24 kişilik sınıflar şeklinde 16 derslik mevcuttur.

 

 

Okulumuzda her kadememizde ve her sınıfta; kişiye özel öğrenci dolabı, akıllı tahta, ders anlatımı için tüm duvar üzerine tasarlanmış modern kara tahta, tek kişilik oturma düzeni ve duvardan duvara sınıf panosu bulunmaktadır.
 


 

 

SOSYAL ALANLARIMIZ VE DİĞER ALANLAR

Tamamen pedagojik ilkeler ve öğrenci odaklı olarak inşa edilen Ankara Çözüm Koleji kampüsümüzde; öğrencilerimizin akademik, sosyal, bilimsel, kültürel vb. alanlarda en iyi şekilde gelişmeleri, üretken, ahlaklı, maddi ve manevi değerlerimizle yetişmiş bireyler olmaları temel amacımızdır. Bu çerçevede, öğrencilerimize sosyal mesafe ve hijyen kuralları kapsamında zengin bir yaşam alanı sunuyoruz.


KONFERANS SALONU
Konferans salonumuz 325 kişi kapasiteli alandan oluşmaktadır. Okulumuzda gerçekleşen yılsonu gösterileri, seminerler, toplantılar ve okul içi etkinlik gösterileri konferans salonumuzda gerçekleşmektedir. HD JBL ses sistemi, projeksiyon cihazı, bilgisayar, müzik tesisatı, DVD çalar, otomatik sahne perdesi, robot ışık, tepe ışık, aktif havalandırma sistemi, tavan tip klimalar, merkezi ısıtma, kapanır-açılır koltuklar ve sahne ışık sistemi ve ses yalıtım sistemine sahiptir. Konferans salonumuzda bulunan iklimlendirme sitemi ile ortamın sıcaklığı istenilen düzeyde ayarlanabilmektedir. Ayrıca konferans salonumuzda öğrencilerimizin gösterilere hazırlanması için kulis, gösteriler için gerekli olabilecek her türlü enstrüman ve araç gereçler bulunmaktadır.


 

YEMEKHANE
Okulumuzda yer alan yemekhanemiz 1.100 m² alanda, aynı anda 800 öğrencinin yemek yiyebileceği ferah geniş bir yemekhanemiz mevcuttur. Yemeklerimiz, endüstriyel mutfağımızda okulumuzun deneyimli mutfak kadrosu tarafından gıda mühendisi denetiminde besin değerleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Okulumuzda “Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı” olmak üzere toplam üç öğün yemek hizmeti verilmektedir. Çocuklarımızın sağlığınaa zarar veren ürünler okulumuzda öğünlerde verilmemektedir. Yemek listeleri her aybaşından önce web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Mutfak ve yemekhane hijyenine özel önem verilmektedir. Hijyen denetimi okulumuz denetim ekibince ve sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından her ay rutin olarak yapılmaktadır. Okulumuz yemekhanesi ve mutfağı çok az işletmede bulunan “Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği Sertifikası” ile her yıl ödüllendirilmektedir. Yemekhanemizde yapılan yemekler, günlük olarak numuneleri alınıp değerlendirmesi yapıldıktan sonra öğrencilere sunulmaktadır.

 

REVİR
Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul çalışanlarının sağlıklarının korunması, dolayısıyla toplum sağlığının kalitesinin yükseltilmesi, okulumuzun sağlıklı nesiller yetiştirmek adına koyduğu hedeflerinden biridir. Okulumuzda sağlık hizmetleri profesyonel bir sağlık personelleri tarafından yürütülmektedir. Sağlık ünitemizde tam gün hemşire, haftanın belirli günlerinde uzman bir doktor ve okul psikoloğumuz okul revirinde görev yapmaktadır. Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yapıyoruz. Sağlık personelimiz ile her öğrencimize sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.


 

KÜTÜPHANE
Okul kütüphanemiz, tüm kademelerimizden öğrencilerimizin bilgiden düşünceye olan yolculuklarında kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerinde her türlü gereksinimlerine cevap veren donanımlı bir şekilde öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımı için hizmet vermektedir. Kütüphanemiz, öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarına yardımcı olmak, öğrencilerimizin de derslerini olduğu kadar boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirmeleri ve bilgi gereksinimlerinin karşılanmaları için her türlü bilgi kaynağını sağlamaktadır.

 

ÇÖZÜM MAĞAZA
Okulumuzda tüm öğrencilerimizin okul kıyafeti ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, okul kıyafetleri temin edebilecekleri Çözüm Mağazası yer almaktadır. Çözüm Mağazasında her öğrencinin bedenine ve boyuna özel olarak tasarlanan okul kıyafetleri temin edilmektedir.


 

BAY-BAYAN MESCİT
Okulumuz içinde yer alan bay ve bayanlar için iki ayrı bölümden oluşan 150 m² alana sahip mescidimiz bulunmaktadır. Mescit alanımızda bay ve bayanlara özel olmak üzere, 2 adet abdesthane bulunmaktadır. Mescit alanı; kız ve erkek öğrencilerimizin ve personellerimizin vakit namazlarını kılabildikleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde Kur'an-ı Kerim derslerini işledikleri alandır. 


 

KAFETERYA
Okulumuzda yer alan kafeterya alanımızda Milli Eğitim Bakanlığı’nın önermiş olduğu, öğrencilerimizin güvenilir gıdalarla dengeli ve yeterli beslenmesini sağlamak amacıyla yiyecek ve içecek hizmet verilmektedir. Hijyen ve sağlık kurallarına uygun yönetilen kafeterya alanımızda öğrencilerimizin dinlenmelerine ve güzel vakit geçirmelerine imkan sağlayan oturma alanları bulunmaktadır.


 

FUAYE ALANI
Tüm kademelerden öğrencilerimizin el emeği ürünlerini sergilenmesi amacıyla oluşturulan kapalı fuaye alanımız 150 kişi kapasitelidir. Okul içi etkinlikler, sergi, ve kokteyller öğrenci, öğretmen, veli ve misafirlerimizin katılımı ile fuaye alanımızda gerçekleşmektedir.


 

OKUL SERVİS HİZMETİ
Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

 

GÜVENLİK
Profesyonel güvenlik personellerimiz, 24 saat okulumuzda üst düzey güvenliğini sağlar. Okulumuzun çevresi ve tüm mekanlarında kameralı güvenlik kaydı ile güvenlik kontrolleri yapılır. Öğrencilerimizin, personellerimizin ve misafirlerimizin giriş çıkışları kayıt altına alınır.

 

TEMİZLİK VE HİJYEN
Okulumuzda, çocuklarımızın sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Eğitim ortamlarını ve ortak kullanım alanlarını uzman personelimiz tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. Çocuklarımızın fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolar ve klozetler, sabunluk, kağıt havluluk ile sıcak su bulunduruyoruz. Okulumuzun tüm alanlarında "Çözüm Okulları Okulda Hayat Yönergesi" kapsamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre dezenfeksiyon istasyonlarında tıbbi maske ve otomatik el dezenfektanı kullanımı tüm çalışanlarımız ve öğrencilerimiz için ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Okulumuza gelen tüm ziyaretçiler, çalışanlar ve öğrencilerimiz kampüs bahçesi girişinde ateş ölçümleri yapılarak kampüse alınmakta ve el dezenfektanı ile maske kullanımı sağlanmaktadır.

Partnerler
BİLGİ
ALIN