ORTAOKUL - HAYATI ANLAMAK

Öğrencilerimizin entelektüel meraklarını ve araştırma arzularını motive etmek temel hedefimizdir. Ortaokulu, liseye iyi bir hazırlık dönemi olarak değerlendirip öğrencilerimize mesleklerin kendilerine sağlayacağı yaşam standardı konusunda tanıtıcı bilgiler vererek, etkili bir mesleki yönlendirme ve kariyer planlaması yapmalarına yardımcı oluyoruz. Düzenleyeceğimiz yoğunlaştırılmış kurs ve etütlerle öğrencilerimizin LGS’de yüksek başarı yakalamaları için gereken her türlü imkânı sağlıyoruz.

SINIFLARIMIZ

Öğrencilerimizi, sınıflarımızın geniş pencereleri sayesinde güneş ışığından doyasıya faydalandırıyoruz. Bireysel öğrenmeye uygun olduğu kadar iş birliği, takım çalışması ve kubaşık öğrenmeyi de destekleyecek, ergonomik sandalye ve masa kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR, yazma alanını YAZI TAHTASI ile sınırlamıyor TÜM DUVARI YAZILABİLİR hale getiriyoruz. 

PROJELER

Çözüm Koleji olarak öğrencilerimize yapacağımız en önemli iyiliğin onların özgün yanlarını ve projelerini desteklemek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin araştırma ve sorgulama becerilerini geliştiriyoruz. Girişimci ve üretken olmalarını sağlıyoruz. Kendi kültürünü tanımak ve tanıtmak, başka kültürlerle iletişim sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliği becerilerini geliştirmelerini destekliyoruz. Bu amaçla okul temelli projelerin yanında AB projeleri gibi kapsamlı ve uluslararası boyutları olan etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz.

SINAV SİSTEMİ

Ortaokulda 5. 6. 7. ve 8. sınıfta işlenen konuların birbirine bağlı gitmesi sebebiyle okulumuzda LGS hazırlık sürecini 6. sınıftan başlatıyoruz. Çalışma temposunu artırarak 8. sınıfa kadar düzenli devam etmesini sağlıyoruz. Sınavlara hazırlıkta uygulanan her türlü yöntem ve tekniği, okulumuzun güçlü akademik altyapısı sayesinde kolaylıkla kazandırıyoruz. Sınavlarda geçerliliği ve güvenilirliği test edilmiş sorular kullanıyor ve tam öğrenme mantığı içinde öğrencilere etkin geri bildirim sağlıyoruz. Kazanımlarda eksiği olan öğrenciler için birebir etüt ve destek eğitimi uyguluyoruz.

FARKLILIĞI FARK EDEN OKUL

Çözüm Koleji olarak üstün yetenekli öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini daha fazla desteklemek amacıyla yetenek destek sistemi oluşturduk. Bu sistem içinde öğrencilerimize kendilerini geliştirecek fırsatlar sunuyor, özgün projelerini destekliyoruz.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Ortaokul 5. sınıfta haftada 14 saat, 6 ve 7. sınıflarda haftada 10 saat, 7. sınıfta haftada 8 saat ve 8. sınıfta haftada 6 saat olmak üzere deneyimli öğretmenler tarafından İngilizce eğitimi verilmektedir. Özellikle 8. sınıfta lise geçiş sınavına yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. 

Yeni Kayıt Öğrencilerin Sisteme Dâhil Edilmesi 
Çözüm Kolejini ilkokul düzeyinde tamamlayan öğrencilerimiz 5. sınıftan itibaren okulda uygulanan yabancı dil öğretim programını takip ederler. Ortaokulumuza yeni başlayacak olan öğrencilerin düzeyleri İngilizce Seviye Tespit Sınavına göre belirlenir. Düzey olarak desteklenmesi gereken 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine okullar açılmadan önce İngilizce takviye dersleri verilir. İngilizce takviye çalışmaları okullar açıldıktan sonra hafta içi okul sonrası ve cumartesi günleri de devam eder.

 

STEAM EĞİTİMİ 

Stem eğitimi ile öğrencilerimize, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek üretkenliklerini ortaya koyabilmeleri açısından birçok imkan sağlıyoruz. Öğretilecek bilgileri oyunlarla sunarak çocuklarımızın yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesini amaçlıyoruz. Sorumluluk vererek iletişim becerilerini artırıyoruz ve takım ruhunu aşılıyoruz.

YENİLİKÇİ KULUÇKA MERKEZİ

Çözüm Koleji'nde yeni fikirleri kredilendiriyor ve destekliyoruz. Bunları Yenilik Kuluçka Merkezimizde değerlendiriyoruz. Daha sonra uyguluyor, geliştiriyor ve kurumsal hale getiriyoruz. Okulun ve süreçlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi için kullanıyoruz.

TEKNOLOJİ TASARIMI

Teknoloji tasarım dersimizi birçok zeka türüne hitap eden, sayısal, sözel, bedensel-kinestetik, görsel-uzamsal zekanın uygulanma alanına yer açacak şekilde kurguluyoruz. Kalkınmanın üretimle, üretimin teknolojiyle, teknolojinin inovasyonla, inovasyonun teknoloji tasarım eğitimiyle sağlanacağının bilincindeyiz. Öğrencilerimizin üretmesini, ürettikleri buluşların patentlerini alarak, ekonomik kalkınmaya destek vermeyi amaçlıyoruz.

FEN LABORATUVARI

Okulumuzda fen bilimlerinin öğretiminde konu içeriklerine uygun araç-gereçler kullanılmasına özen gösteriyor, öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenecekleri yöntemler uyguluyoruz. Fen derslerinin öğretiminde araç-gereç kullanılmasının başarıyı artırmakla birlikte, fen bilimlerine karşı olumlu davranışlar geliştirilmesine de yardımcı olacağını biliyoruz.

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ
 

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde, öğrencilerimize temel el becerilerini geliştirerek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerilerini kazandırıyoruz. Ailelerin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

YÜZME HAVUZU 

Tüm öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz. Aralarında kabiliyetleri ölçüsünde ilerleme gösterenlere de gerekli yönlendirmeler yapıyoruz.

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Okulumuzda sosyal etkinlikleri baştan sona planlı ve programlı bir şekilde yapıyoruz. Öğrencilerimize ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bir enstrüman öğretiyoruz. İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini geliştiriyoruz.

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Çözüm Koleji'nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu'nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim'in de öğretildiği okulumuzda milli ve manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

PDR PSİKOLOG EL ELE

Çözüm Koleji olarak PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile öğrencilerimizi liseye ve hayata hazırlıyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilere, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. Öğrenen bir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katmayı hedefliyoruz.

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SİSTEMİ 

Öğrencilerimizle daha yakından ilgilenmek için sınıf öğretmenliği sistemi uyguluyoruz. Böylece öğrencilerimizin ödev takibi, sınav başarısı, sınav sonuçları, sosyal etkinlikleri, devam-devamsızlıklarıyla bizzat ilgileniyoruz. 

YEMEK HİZMETİ 

Manzaralı, restoran kalitesinde dizayn edilmiş yemekhanemizde usta aşçılardan lezzetli ve sağlıklı öğle yemeği veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında da yayınlıyoruz.

KANTİN

Okulumuzun özgün tasarımlı ve sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu kantininde, öğrencilerimizin dinlenme saatlerini sohbet eşliğinde geçirmelerini sağlıyoruz.

SERVİS HİZMETİ 

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

TEMİZLİK VE HİJYEN

Eğitim ortamları ve ortak kullanım alanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. 
Okulumuzda, Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ 

Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Sertifikalı güvenlik elemanları çalıştırıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 

Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Hemşire ve görevlendirilen sağlık personelimiz ile sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

OKUL İHTİYAÇLARI

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

KONFERANS SALONU

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE, ÇEYREK ASIRLIK BİRİKİMLE ZENGİN YAYINLAR SUNUYORUZ.
 

Partnerler
BİLGİ
ALIN