Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, teknolojinin kalbinin attığı TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye’nin lider kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen bir festival olarak öne çıkıyor.

2018 yılında İstanbul Yeni Havalimanı'nda ilki düzenlenen, 550 binin üzerinde ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olmayı başaran TEKNOFEST’te 12 farklı kategoride teknoloji yarışmaları gerçekleştirildi. 

Okulumuza özgü tasarlanan, STEAM&Maker dersleri kapsamında öğrencilerimizin geliştirdiği “Akıllı Bileklik Ulaşım Sistemi” Projesi, on binlerce proje arasından seçilerek, TEKNOFEST “İnsanlık Yararına Teknolojiler” kategorisinde yer almış ve yarışma finalinde sergilenmeye hak kazanmıştı.

Ankara Çözüm Koleji öğrencilerimizin geliştirmiş olduğu, Alzheimer hastalarının güvenli ulaşımını sağlamayı hedefleyen bu proje büyük beğeni almıştı.

Bu yıl 17-22 Eylül 2019’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ikincisi düzenlenecek olan TEKNOFEST İstanbul’da yine birçok buluş sergilenecek. 25 ülkeden 400’ün üzerinde buluş, ziyaretçi ve yatırımcılar için görücüye çıkacak.

Ankara Çözüm Koleji olarak, bu yıl da TEKNOFEST 2019’da finalde yerimizi aldık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN