ÇÖZÜM Ortak Etkinliklerinin ikincisi olan, 25-29 Kasım tarihleri arasında tüm Çözüm Kolejlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan “Erdemliler Haftası”, Gebze Çözüm Koleji'nde coşkuyla kutlanıyor.

 Gebze Çözüm Koleji öğrencilerinden Ömer Faruk Koç’un sunuculuğunu yaptığı program, Çoban Mustafa Paşa Camii İmam-Hatibi Hafız İrfan Tatlı tarafından okunan Kur’an-i Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Gebze Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Taşlı, “Mutlu Öğrenci, Mutlu Okul” anlayışıyla hareket ettiklerini ve çalışmalarını da bu kapsamda yerine getirdiklerini söylerken Erdemliler Haftası programında hafta boyunca görev alacak öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. 
İzlenen sine vizyonun ardından İlahiyatçı-Yazar Abdullah Yıldız, “Peygamberler ve Erdemli Gençlik” başlıklı bir konuşma yaptı. Peygamberlerin hayatlarından kesitler sunan Yıldız şunları söyledi: “Peygamberler, insanlığın adalette, ahlakta ve erdemde alçaldıkları dönemlerde Allah tarafından vahiyle görevlendirilerek insanlığı vahyin kılavuzluğunda yeniden ayağa kaldırmışlardır. Bugün de siz gençler öncüleri örnek alarak çağın İbrahim’leri, Musa’ları, İsa’ları ve Yusuf’ları olabilirsiniz. İşte o zaman yıldızlaşan, erdemli nesil ortaya çıkacaktır.” 

Abdullah Yıldız, Çözüm öğrencilerine Hz. Yusuf’un hayatından sunduğu kesitlerle konuşmasını bitirdi. Erdemliler Haftası açılış programı, Erdem Bayazıt’ın “Ölüm Risalesi” şiirinin okunması ve ortaokul öğrencilerinin “Sahabelerin Dilinden Peygamberimiz” konulu çalışma ile sona erdi. 
 

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN