Eğitim ekosisteminin tüm paydaşları olarak yaşam boyu öğreniyoruz mottomuzdan hareketle hayata geçirdiğimiz "Çözüm Öğrenme Atölyesi" sertifika programı MEB eski Müsteşarı, Hacı Bayramı Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin Bey’in açılış konuşmasıyla başladı. İlki 30 Kasım Cumartesi günü saat 10:50'te Çözüm Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, 8 ay sürecek ve 8 seminerden oluşuyor. Açılışa Prof. Dr. Yusuf Tekin Bey’in yanı sıra Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk, Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça, Çözüm Ankara Koleji Kampüs Müdürü Derviş Ünlü, Okul müdürleri ve çok sayıda velimiz katılım gösterdi.

Açılışta selamlama konuşması yapan Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Akça, Eğitimde veli-okul iş birliğinin önemine değinerek böylesi bir programa katılım gösteren velileri kutladığını belirtti. Akça Konuşmasında "Geleceği kuracak nesiller yetiştireceksek bunu aile desteği olmadan başaramayız" dedi.

MEB eski Müsteşarı ve HBVÜ Rektörü Yusuf Tekin ise yaptığı konuşmada böylesi eğitimlerin, gençleri doğru anlamak ve onlar ile doğru iletişim kurmak için çok önemli olduğunu belirterek, "Veliler genelde çocuklarını kendileri gibi yetiştirmek istiyorlar oysa her çocuk bambaşka bir insandır ve kendi özgün dünyası vardır, anne baba olarak bunun farkında olmalıyız ve ona saygı duymalıyız" dedi. Böylesi bir çalışmayı yapan Ankara Çözüm Kolejini kutladığını belirtti.

Programın ilk dersini "Avucumuzdaki Gelecek: Çocuklarımız" konu başlığında Prof. Dr. Aytaç Açıkalın verdi. İki saat süren derste Prof. Dr. Aytaç Açıkalın her çocuğun kimliğinin topuk izinde saklı olduğunu, her topuk izinin farklı olduğunu belirterek, her çocuk apayrı bir dünya olduğunu söyledi. Açıkalın, bir çocuk yetiştirmenin önemli ve zor bir iş olduğuna değinerek anne ve babaların çocuklarına çok daha fazla sabırla yaklaşmaları gerektiğini dile getirdi.

"Çözüm Öğrenme Atölyesi" programı ilk semineri, günün anısına binaen fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN