Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça, Çözüm Akademik Kurul Üyeleri Prof. Dr. Ertuğrul Yaman ve Ahmet Şimşek ile beraber Bafra Çözüm Koleji Kurucuları Cafer Koç, Abdurrahman Çakmak, Ramazan Yılmaz ve Okul Yöneticileri ile Seminerde, Akademik Kurul Üyesi Ahmet Şimşek Proje Tabanlı Eğitim ile ilgili konuşma yaptı.
Proje tabanlı eğitimin öneminden bahseden Şimşek, “Proje Tabanlı Eğitim modelinin ülkemizin eğitim sisteminde yaygınlaştırılması, eğitimin geleceği açısından oldukça önemli olacaktır. Proje Tabanlı Eğitim modeliyle geleceğin mimarı çocuklarımız, gelişen teknoloji ve değişen dünyayla beraber hızla artan bilgiyi elde eden, analitik ve eleştirel düşünebilen, araştırma yapabilen, problem çözebilen bireylere dönüşeceklerdir. Bu sistemi oldukça önemsiyor ve geliştiriyoruz” dedi.

Eğitimde paydaşlar ile ilişkinin önemine değinen Prof. Dr. Ertuğrul Yaman, “Bir ülkenin varlığını devam ettirebilmesinin temeli eğitimdir. Eğitimin olmadığı yerde pek çok yanlış bir arada bulunacak ve bu yanlışlar toplumları her zaman geriye götürecektir. Eğitimin paydaşları arasındaki ilişki, eğitim için oldukça önemlidir. Bu sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için paydaşların her birine ayrı ayrı sorumluluk düşmektedir.” şeklinde konuştu.

Hizmet içi Eğitim Seminerinde Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça, Çözüm Kolejleri'ne özgün olan ve tüm Çözüm Kolejleri'nde uygulanan AYSER (Akademik Başarı, Yabancı Dilde Etkin Eğitim, Sanat ve Sporda Yetkinlik, Erdemli Bireyler Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) EÇE, (Erken Çocukluk Eğitimi) Erdemler Eğitimi ve ASIM (Araştırma ve Sürekli İnovasyon Merkezi) uygulamaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Teknolojik gelişmelerin eğitimle harmanlayan sistemleri benimsediklerinden bahseden Akça, “Çözüm Eğitim Kurumları olarak bizler, yeni teknolojik gelişimlerin sürekli takipçisiyiz. Bünyemizde bulunan tüm eğitim kurumlarımızda eğitim gören çocuklarımıza geleceğin bireyleri gözüyle bakıp, onların duydukları ihtiyaçlara göre uygulamaları gözetiyoruz. Kurumlarımızda teknolojinin getirdiği yenilikleri uygulayarak ilkleri gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN