Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Ankara Çözüm Koleji’ni ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya geldi.
Azerbaycan Devlet Sanatçısı ve TRT Avaz Azerin'le Tek Yürek programı sunucusu Azerin, Ankara Çözüm Koleji’nde düzenlenen söyleşiyle öğrencilerimizle buluştu. Azerin, Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla kendisini karşılayan Ankara Çözüm Koleji Anaokulu öğrencilerimize teşekkür etti.

Ermenistan’ın Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarındaki zulümlerden ve tarihi gelişmelerden bahseden Sanatçı Azerin, “Kardeş Türkiye’nin desteğini her zaman yüreğimizde hissediyoruz. Kendi öz topraklarımızda yapılan işgale göz yumulamaz. Azerbaycan uluslararası hukuka uygun bir şekilde topraklarını savunuyor.” dedi.

Gençlere ve çocuklara yönelik tavsiyelerde bulunan Sanatçı Azerin, “Tarihimi, değerlerimizi iyi öğrenmeliyiz. Bunun için tarih kitapları okumalıyız. İyi bir eğitim ve tarih bilgisi olmazsa gençler geleceği görmekte zorlanır.” şeklinde konuştu.

Programda konuşan Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Ahmet Akça, son dönemde Ermenistan’ın Azerbaycan’da sivillere ve askerlere yaptığı saldırı ve Yukarı Karabağ’daki işgaliyle ilgili konuştu. Akça, “30 yıldır işgal altında olan Azerbaycan toprağı Karabağ’a tamamen yerleşmek için provokasyona başvuran Ermenistan’ın yaptığı kabul edilemez. Kardeş, can Azerbaycan’ın yanındayız.” dedi.

Programa Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Topbaş, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Federasyon başkanı Levent Yücel katıldı. Programın sonunda Ankara Çözüm Koleji Kampüs Müdürü Sayın Arif Yaşasınoğlu konuklara plaket takdiminde bulundu.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN