Çözüm Eğitim Kurumları 1. Ara Dönem Öğretmen Webinar'ı, Çözüm Akademi Okulları ve Çözüm Kolejleri Okul Öncesi Zümresi, Sınıf Öğretmenleri Zümresi, Fen Bilimleri ve FKB Zümresi, Matematik Zümresi, Türkçe ve Edebiyat Zümresi, Sosyal Bilimler Zümresi (Felsefe, Tarih, Coğrafya) Yabancı Diller Zümresi, Bilişim Teknolojileri Zümresi, Müzik Zümresi, Görsel Sanatlar Zümresi, DKAB Zümresi, Drama Zümresi ile Beden Eğitimi Zümresi’nin katılımıyla başladı.

3 gün sürecek olan Çözüm Eğitim Kurumları 1. Ara Dönem Öğretmen Webinar'ı Türkiye geneli tüm Çözüm Kolejleri ve Çözüm Akademi Okulları öğretmenlerinin katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleştirildi.

Webinar, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Alparslan Gözler’in “Sınıf Yönetimi” sunumuyla başladı. Öğretmenlerin sınıf içi iletişimlerine değinerek sınıf yönetiminde uygulanan temel ilkelerle ilgili bilgiler verdi.

Sayın Gözlerin sunumunda hemen sonra program, İletişim Uzmanı ve Öğrenci Koçu Sayın Ebru Ardıç’ın “Geri Bildirim Sanatı” başlıklı sunumuyla devam etti. İletişimde geri bildirimin önemine değinen Sayın Ebru Ardıç, geri bildirimin teknikleri ve yöntemleri ile ilgili öğretmenlerimize detaylı bilgiler aktardı.

Hacettepe Üniversitesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Dr. Bahadır Yıldız, “Eğitimde Teknoloji Enstagrasyonu” ve “Web 2.0 Araçlarının Kullanımı” başlıklı sunumlarıyla devam eden programda Sayın Yıldız, eğitimde teknolojinin doğru kullanımının önemine değindi. Web 2.0 teorisinden detaylı olarak bahseden Sayın Dr. Bahadır Yıldız, Web 2.0 araçlarını tanıtarak ders içeriklerinde kullanımı hakkında bilgiler verdi.

Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Akça’nın kapanış konuşmasıyla program sona erdi. Genel Müdürümüz Sayın Akça, “Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da sürekli olarak yenilenme içerisindeyiz. Sizlerin de bildiği üzere tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs (Covid-19) salgını, hayatın diğer alanlarında olduğu gibi eğitim alanını da derinden etkiledi. Bu süreç zorlu ve geçici. Bizler hızlı ve profesyonel çözümler üreterek öğrencilerimizi ve velilerimizi bu süreçte hiçbir zaman mağdur etmedik. Çözüm Digital Twins ile teknolojik ve güçlü altyapımız sayesinde kıymetli öğrencilerimiz için okul ortamını eve taşıdık. Bizler için öğrencilerimizin ve sizlerin sağlığı her zaman çok önemli. Bu süreçte sizlere daha büyük sorumluluk düşüyor. Eminim ki sizlerle güçlü bir işbirliği içinde bu süreci çok daha kolay atlatacağız. Her birinize özverili çalışmalarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu kutsal görevde hepinize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

İkinci gün Webinar’ı, Yabancı Diller Zümresi katılımıyla gerçekleşti. İngilizce Zümresindeki öğretmenlere online How to Foster Speaking in the Classroom ve myON Reader Eğitimi verildi.

Çözüm Akademi Okulları ve Çözüm Kolejleri Yöneticilerine yönelik gerçekeleşen son Webinar’a İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Prof. Dr. İrfan Erdoğan konuk oldu.

Eğitim Yönetimi/Öğretim Liderliği hakkında bilgiler veren Sayın Erdoğan’ın sunumunun hemen ardından 3 günlük Webinar sona erdi.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN