TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlendi. Ankara Çözüm Koleji ve Rize Hamidiye Çözüm Koleji, bölge finaline yükseldi.

Ankara Çözüm Koleji Öğrencilerimiz Emir Kerem Çalışkan, Bora Yıldız ve Cemal Aksoy, Sağlık ve Biyomedikal Cihaz Teknolojiler tematik alanında, “Sağlık Çemberi” adlı projeleriyle bölge finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Rize-Hamidiye Çözüm Koleji Öğrencimiz Taha Mert Sancak ise, Değerler Eğitimi ana alanında “Pandemi Döneminde Öğrencilerin İnternet Kullanım Yönelimleri Ve Uygun Alternatifler” adlı projesi ile Erzurum bölge finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Bilime ve teknolojiye kurulduğu günden bugüne her zaman önem veren Çözüm Koleji olarak proje danışmanı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan TÜBİTAK bölge finalinde her iki okulumuza da başarılar diliyoruz. 

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN