Anadolu Gazetesi yazarı ve Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Başkanı Sayın İsmail Akgün, Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Akça’yı makamında ziyaret etti.

Çalışma hayatına dair olumlu ve olumsuz uygulamalar hakkında röportaj gerçekleşen ziyarette Sayın Akgün, Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Akça’ya Çözüm Eğitim Kurumları’ndaki çalışma uygulamalarıyla ilgili sorular yöneltti.

Sayın Akça, “Çalışanlarımız üretimin ve kurumun önemli bir parçasıdır. Eğitim kurumlarımızda yatırıma dair kararlar, kurucuların ortak katılımı ve oy birliğiyle alınır.” dedi.

“Eğitim, insan yetiştirme sanatıdır.” diyen Ahmet Akça, Kurumumuzda birlikte değer ürettiğimiz kişileri takım arkadaşı olarak görürüz. Hiçbir zaman işveren/işçi yaklaşımımız olmamıştır. Ben şahsen şöyle görüyorum: Şirket malum bir tüzel kişilik, şirketin sahipleri bu yapının verimli ve başarılı olması için sermaye, bilgi, birikim ve emeklerini ortaya koyuyorlar. Çalışanlar ise bilgi, birikim ve emeklerini ortaya koyuyorlar. Günün sonunda herkes koyduğu şeyin ve aldığı riskin karşılığını alıyor. Çalışan, maaş olarak; şirket sahipleri de kâr payı olarak. Biz hizmet içi eğitimlerde bu felsefeyi tüm arkadaşlarımıza anlatırız, kimsenin bu şirkette çalıştığı için kurum ortaklarına minnet duymasını istemeyiz. Birlikte iş ürettiğimiz arkadaşlarımızdan beklentimiz, bu iş birliğine sadakat ve kardeşlik hukukuna riayet etmeleridir.” diye ekledi.

Anadolu Gazetesi yazarı ve Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği Başkanı Sayın İsmail Akgün, “Çalışma hayatı için çok önemsediğimiz 'İyi Uygulama Örneği' konusunda 'rol model' olmanız ve sorularımıza içtenlikle verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Akça, heyete teşekkürlerini iletti.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN