Tükiye’nin Lider Eğitim Markası olan Çözüm Koleji, Çözüm ID Toplantısıyla 28 Mayıs 2022’de Ankara Gölbaşı’nda bir araya geldi.

Türkiye'nin dört bir yanından Çözüm Koleji Kurucularının katılımıyla gerçekleşen Çözüm ID Toplantısının açılış ve selamlama konuşmalarını Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Öztürk ile Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ahmet Akça gerçekleştirdi.

Çözüm ID Toplantısı, Sayın Ahmet Akça’nın “Okul Karakteristiği Standartları” konulu sunumu ile devam etti. Araştıran Okul Akreditasyon ve Değerlendirme Merkezi Kurucusu Sayın Prof. Dr. Mustafa Yavuz’un misafir edildiği Çözüm ID Toplantısında Sayın Yavuz, kurucularımıza yönelik “Etkili Okulların Özelliği” konulu eğitim semineri verdi. Eğitim süreçleriyle ilgili tespit ettiği konuları paylaşan Sayın Yavuz, iyi yönetimin ve iyi yönetici modelinin püf noktalarını kurucularımıza aktardı. Sayın Yavuz, "İyi bir yönetici sorumluluklarını yerine getirmekle birlikte iyi yaptığı şeyleri unutup, daha iyisini yapmak için uğraş vermelidir. Yani iyi şoför kötü yolda belli olur. Bizim hedefimiz eğitim öğretim alanında öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek ve okullarımızı istenilen niteliğe ulaştırmaktır. Başarılarımızı bu konu üzerinden konuşmamız gerekir. Kendisinin öğretmeni olamayan, hiç kimsenin öğretmeni olamaz. Yöneticilerin ve öğretmenlerin kendisini geliştirmesi için sürekli okuyup araştırması gerekir" dedi.

Oldukça verimli geçen Çözüm ID Toplantısı’nın sonunda Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ahmet Akça ile Genel Müdür Yardımcısı Sayın Can Serdar, Çözüm Kolejleri'nin Eğitim Vizyonu, Okul Karakteristiği, Özel Okul Beklentileri, Okul Yönetimi ve Eğitim Öğretim Süreçleri ile ilgili genel değerlendirmelerde bulunarak kuruculardan gelen soruları yanıtladı.

Çözüm ID Toplantısı, Genel değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Programa katılım ve büyük ilgi gösteren tüm değerli Kurucularımıza teşekkür ederiz.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN