Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği ortaklığında iki gün süren “İleri Teknolojiler ve Sanayi” Çalıştayı gerçekleştirildi.

İki gün süren çalıştayda 19 üniversiteden gelen akademisyen hocalar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, birçok kurum ve kuruluşlardan temsilciler, Çorum ve diğer illerden iş adamları, sanayiciler, STK’lardan oluşan 100’ün üzerinde katılımcı görev aldı.

Çalıştayda konuşan Sayın Akça da İleri Teknolojiler ve Sanayi Çalıştayı ile son yıllarda makine kimya ve sanayi teknoloji alanında ön plana çıkan Çorum şehrine dikkat çekmeyi istediklerini vurgulayarak, “Şehrin bu alandaki çalışmalarına katkı sağlayarak şehrin ve bölgenin ekonomisinin daha yüksek bir ivmeyle büyümesini desteklemeyi arzu etmekteyiz.” dedi.

Çalıştayın ikinci gününde 6 ayrı masada akademisyen kamu görevlisi ve özel sektörden 112 katılımcının katıldığı çalışma grupları oluşturuldu. Yenilikçi Ürün Geliştirme Kabiliyetlerinin Artırılması, Yüksek Teknolojilere Sahip Nihai Ürün Geliştirilmesini Destekleyecek Sistemlerin Oluşturulması, Eğitim Stratejilerin Belirlenmesi Ve Nitelikli İşgücü Oluşturulması, Ürün Geliştirmeye Yönelik Stratejilerin Belirlenmesi, Yeni Nesil Bir Üniversiteye Dönüşümünün Desteklenmesi, Yenilikçi Ve Girişimci Şehir: Çorum, Makine Ve İmalat Teknolojilerinde Türkiye Ekolünün Oluşturulması, konu başlıklarında çalışmalar yapıldı.

Hızlı Erişim Menüsü
BİLGİ
ALIN