ANAOKULU- HAYATA DOKUNMAK

Çözüm Koleji olarak erken çocukluk eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bizce okul öncesi, çocuğun hayata dokunmaya başladığı çok önemli bir dönemdir. Bu dönemin önemi ve bilinci doğrultusunda okulumuzda “EÇE Eğitim Programı” uygulanmaktadır. Çözüm EÇE(erken çocukluk eğitimi) programı, çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, dil, psikomotor, özbakım alanlarının desteklenmesine yönelik geliştirdiği bütüncül sistemi ile öğrenmeye uygun etkin öğretim ortamları sunar. Hayatlarına dokunduğumuz 36-60 ay grubundaki çocuklarımızın ilgi, ihtiyaç, gelişim ve öğrenme özelliklerini dikkate alarak, verdiğimiz eğitimin somut öğeler üzerinden ve yaparak yaşayarak gerçekleştirilen bir içeriğe sahip olmasına çok önem veriyoruz.

Öğrenmenin eğlenceli hale getirilmesini temel alan ve bu yaklaşımla kaliteli bir eğitim ortamı hazırlayan okulumuzda; sağlam bir eğitim yaklaşımının yanı sıra mesleki alanda kendini kanıtlamış idareci ve öğretmenleriyle birlikte, hijyen ve güvenliği esas alan, her türlü eğitsel yayınları, eğitici öğretici oyuncakları ve özenle tasarlanmış anaokulu derslikleri ve atölyeleriyle, geleceğimiz olan çocuklarımıza eğitim ışığı sunuyoruz.

SINIFLARIMIZ

Sınıflarımızı çocuklarımızın, yaş gruplarını dikkate alarak, bir üst sınıfa hazırlanacakları şekilde tasarlıyoruz. Sınıflarımızda, eğitim ve öğretimi canlı tutacak, ilgi çekici eğitsel merkezler oluşturuyoruz. Geniş ve havadar bu mekanlarda çocuklarımızı hayata dokunmanın tadına vardırıyoruz.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anasınıfında haftada en az 12 saat İngilizce dersi yabancı uyruklu ve Türk öğretmenler tarafından çocuklarımızın bilişsel gelişim ve yaş düzeylerine uygun materyallerle verilmektedir. Bu düzey için, Çözüm Koleji tarafından özel olarak İngilizce müfredatı hazırlanmış olup ve bu doğrultuda yapılan İngilizce eğitimi ile çocuklarımıza sağlam bir temel kazandırılmaktadır. 

GÖRSEL SANATLAR-DRAMA VE MÜZİK ATÖLYESİ

Okul öncesi çocukların erken yaşta iç dünyalarını özgürce ve özgünce harekete geçirmeleri çok önemlidir. Bizler onlara görsel sanatlar, drama ve müzik atölyelerinde beş duyunun gelişimini destekleyen, belki de ilk eserlerini yapacakları bir ortam sunuyoruz. Çocuklarımıza, özgünce yaptıkları çalışmaları sergilemenin mutluluğunu doyasıya yaşatıyoruz.

OYUNCAK KÜTÜPHANESİ

Oyun oynamak bir çocuğun en değerli işidir ve gelişimi için çok gereklidir. Okulumuzda çocuklarımıza kendi oyunlarını ve oyuncaklarını tasarlayabilecekleri, oynarken öğrenebilecekleri, oyun temelli projeler üretebilecekleri bölümler oluşturuyoruz.

KIŞ BAHÇESİ 

Çocuklarımıza, özellikle kışın sınıf ortamının dışında, daha geniş ve ferah bir ortamda, bahçe konseptinde tasarlanmış, eğitici ve öğretici temaların olduğu hareket rahatlığı sağlayan ortamlar sunuyoruz.

OYUN PARKI VE MACERA PARKURU

Açık havada, bol oksijenle enerjilerini atacakları ve özellikle psikomotor gelişimlerini destekleyici şekilde tasarlanmış oyun parkı ve macera parkuru materyallerini çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Ayrıca “Okul Dışarıda Günü” yaparak okulumuzun geniş ve ferah bahçesinde çocuklarımıza keyifli etkinlikler yapma fırsatını doyasıya yaşatıyoruz.

SOSYAL YAŞAM BECERİLERİ VE STEAM MAKER ATÖLYELERİ

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz sosyal yaşam becerileri ve steam maker atölyelerinde, temel sosyal yaşam becerilerini geliştirecek, hayatlarını kolaylaştıracak beceriler kazandırmayı hedefliyoruz. Kodlama, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmaların farkındalığını çocuklarımızda oluşturarak teknolojiye yön verecek küçük mucitler yetiştiriyoruz.

SPOR SALONU

Sadece okul öncesine ait, özenle tasarlanmış, çocuklarımızın boylarına uygun basketbol alanı, eğlenceli rengarenk toplardan oluşan top havuzu, tırmanma duvarının olduğu etkinlik alanlarıyla, çocuklarımızın eğlenerek spor yapmayı alışkanlık haline getirmelerini sağlıyoruz.

YEŞİL TERAPİ

Doğayla iç içe öğrenme stiliyle çocuklarımızın üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi, etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Çözüm Koleji'nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu'nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Çocuklarımızın erken yaşta aldıkları değerler eğitimiyle birlikte; vicdanlı, ahlaklı, dürüst, kendisine güvenen, empati becerisi gelişmiş, sorumluluk sahibi, sevgi dolu bireyler olmalarına katkı sağlıyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim'in de öğretildiği okulumuzda milli ve manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Çünkü çocuklarımızın gelişiminde aile katılımının etkisinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Velilerimize, sınıf ve branş öğretmenlerimizle görüşebilecekleri gün ve saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. k12 sistemi ile haftalık veli bilgilendirmesi yapıyoruz. Her ay sınıf bazlı etkinlik bültenleri hazırlıyoruz. Yılda iki kez ailelerimizi okulumuza davet ederek “Portfolyo Paylaşım Günleri” düzenliyoruz. Öğrenen bir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katıyoruz.

REHBERLİK ÇALIŞMALARI

Çözüm Koleji Anaokulu olarak, PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. Velilerimize ve çocuklarımıza rehber olacak “Aylık Rehberlik Bülteni” hazırlıyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile çocuklarımızı ilkokula ve hayata hazırlıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ 

Okulumuzun revirinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrencinin sağlık dosyasını tutup takibini yapıyoruz.

YEMEK HİZMETİ

Okulumuzda; masalara servisin yapıldığı sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz. Okul öncesi dönemde çocuklarımızın fiziksel gelişimlerinin sağlıklı ve düzenli beslenme ile olacağının bilinciyle hizmet veriyoruz.

TEMİZLİK ve HİJYEN

Okulumuzda, çocuklarımızın sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Eğitim ortamlarını ve ortak kullanım alanlarını uzman personelimiz tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz. Çocuklarımızın fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolar ve klozetler, sabunluk, kağıt havluluk ile sıcak su bulunduruyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ 

Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz. Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz.

SERVİS HİZMETİ 

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

OKUL İHTİYAÇLARI

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

KONFERANS SALONU

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış konferans salonumuzda yapıyoruz. Anaokulu çocuklarımızı da bazen izleyici olarak bazen de onların gösterilerine şahit olmak üzere konferans salonumuzda ağırlıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE, ÇEYREK ASIRLIK BİRİKİMLE ZENGİN YAYINLAR SUNUYORUZ.

ETKİNLİK TAKVİMİ
16 Temmuz 2024 Salı
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Temmuz Ayı Etkinliklerine Gözat