Uzman Öğretici Kadrosu

 

Derya CIBIZ - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Giresun’nun Şebinkarahisar ilçesinde doğdu.İhsan Şerif İlkokulunda eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimini de Kağıthane Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamladı.Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlayarak mezun oldu.Çalışma hayatına 2015 yılında Beyoğlu Ortaokulunda başladı. 2016 yılından beri Kağıthane Çözüm Koleji'nde çalışmaktadır.

 

Kahrman KAYGUSUZ - Beden Eğitimi

18 Eylül 1996 da istanbulda doğdu , 13 sene aktif Kasımpaşa Aş de futbol oynadı , sayısız milli olduktan sonra Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü 1. Lik ile bitirdi, 5 senedir çözüm koleji beden eğitimi öğretmenliği görevini icra etmekte aynı zamanda futbol antrenörlüğüne devam etmektedir . Uefa diplomaya sahip eğitimci bir futbol antrenörüdür , Eğitim ve öğretimde öğrencilerin başarılı olduğu branşlara yönlendirmekte , ülkemizi uluslar arası müsabakalarda temsil eden bir çok aktif sporcunun antrenör ve öğretmenliğini yapmaktadır.

 

Yasin KESKİK - Sınıf

İlk ve ortaöğretimimi Bağcılar’da tamamladı. Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanıp yüksek onur öğrencisi unvanıyla mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmaktadır. Şu anda pre-intermediate seviyesinde İngilizceye sahip. Üniversitesinde, Yeşilay Kulübü’nde bir yılı yönetim kurulunda olmak üzere 3 yıl boyunca görev aldı. Görev aldığı süre boyunca toplamda yirmiyi aşkın etkinliğin ilk ve ortaokullarda düzenlenmesinde aktif rol aldı. Ayrıca toplamda 10’a yakın çeşitli seminerler ve kurslarda yer aldı. 2016 yılından itibaren aktif olarak her eğitim-öğretim döneminde en az bir öğrenciye özel ders verdi. TÜBİTAK tarafından desteklenen (2209-A 2019/2) bir projeye sahip. Okumayı ve araştırmalar yapmayı, futbol & voleybol oynamayı, müzik dinlemeyi, dizi & film izlemeyi, konser & tiyatro & sinema etkinliklerine katılmayı ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı sever. Hobi olarak ayrıca 2 yıldır fitness ile ilgili. Kariyerine 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde Sınıf Öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

 

Kübra AVCI - Türkçe

İstanbul’da doğdu. Üsküdar’da gördüğü lise öğrenimini okul birincisi olarak bitirdi. Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. 2019 yılından beri Kağıthane Çözüm Koleji bünyesinde iş hayatına devam etmektedir.

 

 

Özge Nur Sevinç – Sınıf

İlk ve ortaokulu Edirnekapı İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ortaokul sonunda yapılan sınav sonucunda Cağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri bölümünü kazandı. Biruni Üniversitesi - Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümünü kazandı. Hazırlık Sınıfı eğitimini ilk yıl, alan derslerinin beraberinde aldı. Üniversite stajını kolejlerde, 1. ve 2. sınıf kademelerinde yaptı. 3 yıldır Kâğıthane Çözüm Koleji’nde görev yapmakta.

 

 

Bağdagül TAŞDEMİR - DİKAB

 Trakya Üniversitesi İlahiyat Bölümünden mezun olduktan sonra meslek hayatına, 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde DKAB öğretmeni olarak devam etmektedir. 

 

 

Serra İLGİN – Sınıf

İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Karagümrük İlköğretim Okulunda tamamladı. Liseyi Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesinde bitirdi. Nişantaşı Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Bölümünden mezun olarak ön lisans eğitimini bitirdim. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olarak tamamladı. Bağcılar İTO Özel Eğitim Okulunda özel eğitim öğretmeni olarak bir yıl görev aldı. Hekimoğlu Ali paşa İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Kariyerine 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde sınıf öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

 

 

 

Şenay COŞKUN - Sınıf

Sivas- Koyulhisar ilçesinde eğitimci bir ailenin  çocuğu olarak dünyaya geldi.Ortaokul ve Lise eğitimimi İstanbul Sarıyer İmam- Hatip Lisesinde tamamladı. Üniversite hayatına Trakya Üniversitesi’nde başlamış İstanbul’da tamamlamıştır. Yüksek Lisans çalışmalarına devam etmektedir. Pedagoji, İngilizce ,Osmanlıca Türkçesi ve İlk yardım konularında özel eğitimler sertifikalar aldı. Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet içi eğitim ve seminerler ve toplantılarda bulundu. MEBİM tarafından teşekkür belgesi aldı. Göreve ilk olarak 2010-2011 Eğitim öğretim yılında Kağıthane Şair Yahya Kemal İlkokulunda başlamış aralıksız olarak devlet ve özel okullarında 12 yıl süreyle sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. Süreç içinde çocuklarla ilgili eğitsel plan ve programlarda yer aldı.Çocuklarla ilgili eğitsel, sosyal ,görsel, sanatsal çalışmalar, sahne sanatları, oratoryo, gösteri program ve etkinliklerde bulundu ve organizasyon çalışmaları yaptı. Tarihi, kültürel, doğa gezileri ve segilerde rehberlik yaptı. Sosyal, takım çalışmalarına uyumlu, analitik ve yaratıcı düşünebilen,  objektif, iletişim gücü yüksek, ve okumayı seven, yeni bilgilere ve farklı yorumlara her zaman açık, dürüst ve saygılıdır. Bilgi deneyim ve tecrübenin verdiği güvenle 3 yıldır Kağıthane Çözüm Kolejinde görev yapmaktadır.

 

 

Mücahit ATEŞ - Müzik

29.02.1996 yılında İstanbul’da doğdu. Bütün eğitim hayatını İstanbul’da sürdürdü. İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikikisi Devlet Konservatuvar’ını dört sene süren lisans eğitiminin sonucunda tamamladı. Tan Sağtürk ve Forte Akademi’de gitar eğitmenleri yaptı. Gitarist olarak çeşitli  orkestralarda sahne alırken kariyerine de 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde Müzik Öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

 

Burak ŞİMŞEK - Matematik

1992’de İstanbul’da dünyaya geldi. Sırasıyla Ferit Aysan Çağdaş Yaşam İlköğretim Okulu akabinde Eski adı ile Ekrem Cevahir Çok Programlı Lisesi daha sonra da Kırıkkale Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Matematik bölümünü bitirdi. Aynı üniversiteden öğretmenlik belgesini alıp çalışmaktan keyif aldığı mesleğine başlamış oldu.
Gençlik yıllarında bilime olan sempatisinden dolayı sayısal derslere hep bir ilgisi vardı. Öğrenci olarak okuduğu okullarda matematik ağırlıklı işlem üzerine olan derslerde başarı göstermişti ve tercihlerini de bu yönde yaparak matematik gibi okuması ve yazması kolay ama görece zor görünen saf ve hür dünyanın güzelliğine şahit oldu. Kırıkkale'de staj yaptı daha sonra özel dersler verdi. Çözüm Koleji'nde 5 senedir matematik dersine giriyor ve önünde geleceği parlak öğrencileri yetiştirmek ve idealist yetkin bir öğretmen olma yolunda ilerlemek var.

 

 

Hatice Uslu - Sosyal Bilgiler

Kağıthane İmam Hatip Lisesinde okudu. 2011 de Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. 
2015 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde " Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı"nı başarı ile tamamladı ve sertifikasını aldı.
2011 den itibaren çeşitli eğitim kurumlarında lise ve ortaokul kademelerinde mesleğini severek icra ediyor.
 2.üniversite kapsamında AUZEF Çocuk Gelişimi Bölümüne kaydoldu. Hâlen eğitimi devam etmektedir.
10 yıllık öğretmenlik mesleğinde 3 yıldır Çözüm Koleji bünyesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

 

Sevda Tapan - Fen Bilgisi 
 

Sivas , Zara Anadolu Lisesinden 2.olarak mezun oldu. Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Fakülte 2.si olarak lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi'nden önlisans ilahiyat mezunu ve şu an İstanbul Üniversitesi'nde lisans çocuk gelişimi bölümüne devam etmekte. 2013'te mezun olduğum Sivas'ın Zara ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu'nda fen bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı ardından İstanbul'da iki yıl Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu'nda görev aldı. Özel kurumlarda bir yıl çalıştıktan sonra Çözüm Kolejine geçiş yaparak iki yıldır Çözüm ailesi ile  birlikte kolejimizde devam etmekte. İlim ile bilimin bir sandalın iki ayrı küreği gibi olduğunu, tek kürek ile yol almaya çalışanın kendi etrafında döneceğini iki kürekle birlikte hareket edenin yol alıp hedefine ulaşacağını savunur.
 

 

Yasemin Uykun - Anaokulu 

Ortaköy  Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Atatürk Ünüvertesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğrenimine devam etmekte. 7 yıl özel kurumlarda görev yaptı. 2 yıldır Kağıthane Çözüm Kolejinde iş hayatına devam etmekte.
 

 

Kübra Ötü - Anaokulu 

Ahmet Buhan Lisesinden mezun oldu. 2017'de Kavram Meslek Yüksekokulu Çocuk gelişimi Ve Eğitimi bölümünden burslu  olarak  mezun oldu. Çeşitli çocuk gelişimi  zirvelerine katılarak bir çok sertifika aldı. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik bölümünde okumakta. Özel kurumlarda 3 sene görev yaptı. İş hayatına 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde devam etmekte.

 

 

Arzu Çetin - İngilizce 

Ankara Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. Bir çok özel kurumda, uzun yıllar öğretmen ve yönetici olarak çalıştı. TEGV bağlı olarak, gönüllü ingilizce öğretmenliği yaptı. Evli ve bir çoçuk annesi. 2 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji'nde İngilizce Öğretmenliği yapmakta.

 

 

Tuğba Turunç - Sınıf 

1991 İstanbul doğumlu aslen Bartın Amasralı. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi  2015 mezunu. 2020 Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde 3. üniversitesinde 2.Sınıfa devam etmekte. 2016 yılından beri devlet okulları ve özel sektörde sınıf öğretmenliği yaptı. 3 yıldır Kağıthane Çözüm Koleji'nde öğretmenlik yapmakta.

 

 

Barış TEKİN - Matematik 

Muş'un Varto ilçesinde doğdu. Ünuversiteye kadar eğitim hayatı Varto'da devam etti. Edirne'de Trakya Üni. Matematik bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik üniversitesinden pedagojik formasyonu tamamladı. Ahmet Yesevi Uni.'de Bilgisayar programlama okudu.17 yıllık öğretmenlik dönemininde farklı kurumlarda SBS, OKS, TEOG ve LGS öğrencileriyle başarılı sonuçlar elde etti. En son çalıştığı kurumda  Matematik Zümre sorumlusu olarak görev yaptı. Kolejimizde Matematik Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

 

 

 

Neslihan ÇAĞLAR - Sınıf 

13 Eylül 1999 doğumlu, Süleyman Şah İlkokulu, Yeni Levent Anadolu Lisesi’nde okudu. İstanbul Aydın Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunu.
Daha önce özel ve devlet okulunda öğretmenlik yaptı. Çocukları, onlarla vakit geçirmeyi, birlikte öğretirken öğrenmeyi  ve onların minik kalplerine dokunmayı seven bir öğretmendir. Kolejimizde sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

 

Kemal DEMİREZER - Sınıf 

Osmaniye İli Kadirli ilçesinde doğdu. İlk,orta ve Lise öğrenimini Kadirli ilçesinde tamamladı. Niğde Yüksek Eğitim Okulunu bitirdi. 1989 yılında Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinde ilk görevine başladı. Adana'da 1996-2005 yılları arasında sınıf öğretmenliği görevine devam etti. 2005 yılından itibaren İstanbul ilinde 2016 yılına kadar Milli Eğitim okullarında toplam 29 yıl sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 2018-2021 yılları arasında özel okullarda görev yapmıştır. Kolejimizde sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

 

 

 

Tevfik TÜYLÜ - Sınıf 

Trabzon Akçaabat da Doğdu. İlk orta okulu Akçaabat da Liseyi Trabzon Lisesi nde okudu.Zonguldak Kara Elmas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğini Bitirdi
İlk Görev yeri  Antalya ili Gazipaşa ilçesi Göçük Köyü Gökçebelen Mezrası nda göreve başladı. Adıyaman ,Rize ve İstanbul illerinde görev yaptı. En son görev yeri İstanbul Bakırköy Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu. 41 yıl üzerine 2021 Ocak Ayında emekli oldu. Kolejimizde sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

 

Nadire ÇARTIK - Beden Eğitimi 

Nadire Çartık 21.04.1989 İstanbul doğumlu , Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Öğrencilerin ve kurumların nitelikli sporcu yetiştirmesine yardımcı olan (eski) profesyonel voleybolcu, yüzme ve temel cimnastik uzmanıdır.
Serbest ve özel okulllarda 10 yılın üzerinde deneyimi bulunmaktadır.  Bu yıllar içinde çalıştığı bir çok öğrencisini  uzmanlığı olan spor branşlarında çeşitli kulüplere profosyonel ve amatör sporcu olmasında başarı sağlamıştır.

 

Esra BAŞTUĞ - Görsel Sanatlar 

1994yılında İstanbul Şişlide  doğdu. İlköğretim  ve ortaokulunu Çağlayan ilk öğretim okulunda okudu. liseyi Yozgat nida TÜFEKÇİ güzel sanatlarda  okudu. Çanakkale onsekiz mart Üniversitesi eğitim fakültesi resim iş öğretmenliğinde okudu. Kağıthane Halk Egitim merkezinde Usta öğretici olarak görsel sanatlar eğitimi verdi. Özel okullarda yıllarca görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yaptı. Kağıthane Çözüm Kolejinde görsel sanatlar öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

Aslı AKSOY - Türkçe

1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Yozgatlı’dır . İlk ve Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır .Daha sonra Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitede Pedogojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır . İzmit Anadolu Lisesi’nde stajını yaptıktan sonra İstanbul ‘da devlet okullarında çalışmıştır. İki yıldır Kağıthane Çözüm Koleji’nde çalışıyor. Türkçe öğretmenliği yapmaktadır.

 

Zehra ER - İngilizce

1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Yozgatlı’dır . İlk ve Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır .Daha sonra Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur . Yine aynı üniversitede Pedogojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır . İzmit Anadolu Lisesi’nde stajını yaptıktan sonra İstanbul ‘da devlet okullarında çalışmıştır. Kolejimizde İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
28 Kasım 2023 Salı
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Kasım Ayı Etkinliklerine Gözat