HAYATI DA KAZANDIRIR, SINAVLARI DA

   Bugünün çocukları, yarının gençleri, karar vericileri olan öğrencilerimizi, yetiştirip, insanlığa karşı sorumluluk taşıyan bireyler olarak, çağımızı aydınlatmalarını arzulayarak oluşturduğumuz eğitim sistemimizle, öğrencilerimize sadece sınav kazandırmayı değil, hayatı da kazandırmayı hedefliyoruz.

 

A) Sınavları Kazandıran Okul :

 

   Uzman eğitimcilerimiz tarafından görsel, işitsel ve uygulama destekli eğitim sistemimiz ve laboratuvar ve atölyelerimiz sayesinde bilginin ezberlenip unutulacak şekilde kazanılmasını değil, kalıcı olarak sağlanmasının yanı sıra, her gün 18:00’e kadar etütlerle ve hafta sonu takviye programlarımızla, Türkiye geneli deneme ve denemelerin analizleriyle, öğrencilerimizin akademik eğitim yönünden zayıf kalmalarını engellemeyi hedefliyoruz. 

 

Y) Dilleri Konuşturan Okul :

 

   Çözüm Koleji’nin dil eğitiminde, akademik kurullar tarafından geliştirilmiş olan touch modelini uyguluyoruz. Native Speakers ve Türk öğretmenlerin birlikte çalıştığı okulumuzda, yoğun İngilizce eğitimi veriyoruz. Sosyal, kültürel, sınıf içi ve yurtdışı etkinliklerle pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

İngilizcenin yanı sıra,  ikinci dil olan  Arapça eğitiminin de verildiği Çözüm Koleji, yabancı dil eğitimindeki gücü ile yarınlarımız olan gençlerimize; dünyanın en popüler dilini ve Kur’an dilini konuşturmaya çalışıyoruz.

 

S) Sportif Okul :

 

   Biz, “Her çocuğun en az bir yeteneği olduğuna” inanan bir eğitim kurumu olarak, uzman öğretmenlerimiz, her çocuk için bir yetenek belirler ve öğrencimizin yetenekli olduğu alanda profesyonel düzeye ulaşabilmesini sağlamayı amaç ediniyoruz.

 

   Bu farkımızın yanı sıra, farklı branşlarda çalışmaların yapıldığı Yetenek Geliştirme ve Hobi Atölyelerimizle öğrencilerimiz; resim, müzik, drama, spor,  bale, cimnastik vb. derslerle birlikte, çok güçlü bir genel kültür eğitimi de alıyorlar.

 

E) Önce Ahlak ve Maneviyat :

   “Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmeyle başlayacak her şey” düsturuyla, akademik çalışmaların yanında öğrencilerimizin ahlaki ve manevi değerlerine bağlı olarak, iyi bir insan olmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda her aya belirlediğimiz değeri öğrencimize kazandırmak istiyoruz.

   Erdemler topluluğu uygulamamızla, iyiliği emredip kötülükten alıkoyan bir nesil yetiştirmek istiyoruz.

   Yeşil Terapi etkinliğimizle doğayı seven, şefkatli bir şekilde öğrencilerimizi hayata hazırlamayı hedefliyoruz.

R) Karakteri Geliştiren Okul :

   Her kademede ayrı ayrı bireylere çözüm üretebilen üst düzey PDR kadromuzla, karakteri gelişmiş, doğruyla yanlışı, faydalıyla zararlıyı, hakla batılı, adaletle zulmü ayırt edebilen ve adaleti, doğruyu, hakkı ve faydalıyı seçebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
16 Temmuz 2024 Salı
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Temmuz Ayı Etkinliklerine Gözat