İLKELERİMİZ

 

Çözüm Koleji eğitimini aşağıda belirtilen ilkeler doğrultusunda yürütür. Tüm okul çalışanlarını ve paydaşlarını bu değerler çerçevesinde seçer.

 

Dürüstlük

 

HEP BERABER ÇÖZÜM

 

Çözüm olarak birbirimize ve paydaşlarımıza her zaman doğruyu söyleriz. Dürüstlük ve güven ilkesinden hareket ederiz. Verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz.

 

Yenilikçilik

 

BİR ADIM ÖNDE ÇÖZÜM KOLEJİ

 

Çağa uyum sağlamak, başarıya odaklanarak öncü olmak ve sektördeki boşlukları görüp yapılmayanı yapmak için yeni ve farklı ne yapabiliriz sorularını kendimize sürekli sorarak, bulduğumuz cevapları hayata geçirmek adına gerekeni yaparız. Yenilikçiliğimizin en temel dinamiği ortak aklı kullanma alışkanlığımızdır. Çözüm Koleji’nde yeni fikirler kredilendirilir ve desteklenir. Her çalışanımızdan her ay üç yeni fikir istenir. Bunlar değerlerimizle harmanlanmak üzere yenilik kuluçka merkezimizde değerlendirilir ve dinamik bir yenileşme süreci oluşturulur.

 

Hakkaniyet

 

BÜYÜK KÜÇÜK HERKESE SAYGI

 

Temel ilkemiz her türlü haksız kazançtan uzak durmak ve kazancımızın içinde hak edilmeyen paranın olmamasıdır. Çalışmalarımızda öğretmen, öğrenci ve tüm paydaşlarımızla olan her türlü ilişkimizde genel ahlaki değerleri esas alır ve kurum olarak yasal yükümlülüklere uyarız.

 

Açıklık ve Şeffaflık

 

ÇÖZÜM İLE BİRLİKTE

 

Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin Çözüm’de tüm süreçlerde söz söylemesini, bizleri denetlemesini ve bize inanmasını, bunu öğrenci ve velilerimize hissettirmesini önemser, sizlerin markamıza olan güvenine değer veririz. Çözüm’ün eğitim sektörüne yön veren bir kurum olmayı başarmasının altında bu bilinç yatar.

 

İşini severek yapmak

 

EĞLEN ÖĞREN UYGULA YAŞA

 

Çözümde çalışanlar işini severek yapar. Herkes kuruma verdiğinin karşılığını almanın yanı sıra başarıya ve topluma faydalı bir iş yapmanın manevi tatminini de yaşar ve huzurlu bir ortamda işinin sahibi olarak çalışır.

ETKİNLİK TAKVİMİ
19 Haziran 2024 Çarşamba
Bu tarih için etkinlik bulunamadı!
Haziran Ayı Etkinliklerine Gözat